My Favorite Movies
| ulyssaelaine's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Mummy Returns (2001, PG-13) |
|
| 2 |
The Mummy (1999, PG-13) |
|
| 3 |
Spider-Man 3 (2007, PG-13) |
|
| 4 |
Spider-Man 2 (2004, PG-13) |
|
| 5 |
Spider-Man (2002, PG-13) |
|
| 6 |
Titanic (1997, PG-13) |
|
| 7 |
Atlantis - The Lost Empire (2001, PG) |
|
| 8 |
Charlie's Angels (2000, PG-13) |
|
| 9 |
Independence Day (1996, PG-13) |
|
| 10 |
A Cinderella Story (2004, PG) |
|
| 11 |
Ice Age (2002, PG) |
|
| 12 |
Ice Age 2: The Meltdown (2006, PG) |
|
| 13 |
Home Alone (1990, PG) |
|
| 14 |
Home Alone 2: Lost in New York (1992, PG) |
|
| 15 |
Ever After - A Cinderella Story (1998, PG-13) |
|
| 16 |
High School Musical (2006, Unrated) |
|
| 17 |
Enteng Kabisote 2: Okay ka fairy ko... The legend continues (Okay ka, fairy ko! 4) (2005, Unrated) |
|
| 18 |
I Will Always Love You (2006, Unrated) |
|
| 19 |
My Bestfriend's Girlfriend (B.F.G.F.) (2008, Unrated) |
|
| 20 |
The Lost Son (1999, R) |




















