Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  underworldvampiress's Rating My Rating
1
Underworld (2003,  R)
Underworld
Absolutely the best, amazing, awesome movie ever!
2
Underworld: Evolution (2006,  R)
Underworld: Evolution
Loved it so much!
3
Van Helsing (2004,  PG-13)
Van Helsing
Loved this too!
4
Click (2006,  PG-13)
Click
Awesome but had sad bits but I still loved it!
5
Tristan & Isolde (2006,  PG-13)
Tristan & Isolde
Very good! A sweet movie that will also stir up emotions.
6
Interview with the Vampire (1994,  R)
Interview with the Vampire
Very cool! Brad Pitt is hot!
7
Happy Feet (2006,  PG)
Happy Feet
So cute!
8
Flushed Away (2006,  PG)
Flushed Away
A very funny movie!
9
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan (2006,  R)
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan
Laughed till I cried!
10
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
Very cool! I loved this movie. Can't wait for number three!
11
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl
Awesome
12
X-Men: The Last Stand (2006,  PG-13)
X-Men: The Last Stand
Great movie! The bridge scene is outstanding!
13
X-Men (2000,  PG-13)
X-Men
So cool! Great movie!
14
X2 (2003,  PG-13)
X2
Wow awesome!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments