My Favorite Movies


  UnholyAndUnforgiven's Rating My Rating
1
Grindhouse (Grind House) (2007,  R)
2
Bram Stoker's Dracula (1992,  R)
3
The Hills Have Eyes (2006,  R)
4
From Dusk Till Dawn (1996,  R)
5
Zombi 2 (Zombie) (Zombie Flesh Eaters) (Zombie 2: The Dead are Among Us)(Island of the Flesh-Eaters) (1980,  R)
6
Legend (1985,  PG)
7
Feast (2005,  R)
8
Dawn of the Dead (2004,  R)
9
The Devil's Rejects (2005,  R)
10
Night of the Creeps (1986,  R)
11
Day of the Dead (1985,  Unrated)
12
Dawn of the Dead (1979,  R)
13
The Descent (2006,  R)
14
Wrong Turn (2003,  R)
15
Pet Sematary (1989,  R)
16
Pet Sematary Two (1992,  R)
17
Ginger Snaps (2001,  R)
18
The Evil Dead (1981,  NC-17)
19
Evil Dead 2 (1987,  R)
20
Army of Darkness (1993,  R)
21
Hellraiser (1987,  R)
22
Hellbound: Hellraiser 2 (1988,  R)
23
Revenge (1990,  R)
24
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
25
Kill Bill, Volume 2 (2004,  R)
26
True Romance (1993,  R)
27
Sin City (2005,  R)
28
Night of the Living Dead (1990,  R)
29
The House By The Cemetery (Quella villa accanto al cimitero) (1981,  Unrated)
30
Cannibal Holocaust (1979,  NC-17)
31
Night of the Demons (1998,  R)
32
Dčmoni (Demons) (1985,  Unrated)
33
Dead and Buried (1981,  R)
34
Doom (2005,  R)
35
The Serpent and the Rainbow (1987,  R)
36
The Hitcher (1986,  R)
37
Scarface (1983,  R)
38
The Phantom of the Opera (1989,  R)
39
Nikita (La Femme Nikita) (1990,  R)
40
Battle Royale (Batoru Rowaiaru) (2001,  Unrated)
41
Versus (2001,  Unrated)
42
GoodFellas (1990,  R)
43
The Departed (2006,  R)
44
Savage Streets (1984,  R)
45
Ninja III - The Domination (1984,  R)
46
Mortal Kombat (1995,  PG-13)
47
Three...Extremes (Saam gaang yi) (2005,  R)
48
Damien: Omen II (1978,  R)
49
The Omen (1976,  R)
50
Omen III: The Final Conflict (1981,  R)
51
Omen IV - The Awakening (1991,  Unrated)
52
The Amityville Horror (2005,  R)
53
The Amityville Horror (1979,  R)
54
Amityville II: The Possession (1982,  R)
55
The Exorcist (1973,  R)
56
The Exorcism of Emily Rose (2005,  PG-13)
57
The Skeleton Key (2005,  PG-13)
58
The Exorcist III (1990,  R)
59
Paura nella cittą dei morti viventi (City Of The Living Dead) (The Gates of Hell) (1980,  R)
60
E tu vivrai nel terrore - L'aldilą (The Beyond) (1981,  Unrated)
61
Basket Case (1982,  R)
62
Basket Case 2 (1990,  R)
63
Basket Case 3: The Progeny (1992,  R)
64
Trilogy of Terror (1975,  Unrated)
65
The Island of Dr. Moreau (1996,  PG-13)
66
Nightbreed (1990,  R)
67
Bad Lieutenant (1992,  R)
68
Two Evil Eyes (1991,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments