My Favorite Movies


  UnholyOrc365619456's Rating My Rating
1
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999,  PG)
Click to Rate
2
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002,  PG)
Click to Rate
3
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005,  PG-13)
Click to Rate
4
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977,  PG)
Click to Rate
5
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
Click to Rate
6
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983,  PG)
Click to Rate
7
Versus (2001,  Unrated)
Click to Rate
8
Koroshiya 1 (Ichi the Killer) (2001,  R)
Click to Rate
9
Vampire Hunter D (Banpaia hantâ D) (1985,  Unrated)
Click to Rate
10
Vampire Hunter D - Bloodlust (2001,  R)
Click to Rate
11
Jet Li's Fearless (2006,  PG-13)
Click to Rate
12
The Protector (Tom yum goong) (Warrior King) (2005,  R)
Click to Rate
13
Sha po lang (S.P.L.) (Kill Zone) (2005,  Unrated)
Click to Rate
14
Ong-Bak - The Thai Warrior (,  R)
Click to Rate
15
Ong bak 2 (2008,  Unrated)
Click to Rate
16
Bio-Dome (1996,  PG-13)
Click to Rate
17
Shin kidô senki Gundam W: Endless Waltz (Gundam Wing: Endless Waltz ) (2000,  Unrated)
Click to Rate
18
Gladiator (2000,  R)
Click to Rate
19
Seven Swords (,  Unrated)
Click to Rate
20
The Grudge (2004,  PG-13)
Click to Rate
21
The Grudge 2 (2006,  PG-13)
Click to Rate
22
Ringu ( Ring) (1998,  Unrated)
Click to Rate
23
Ringu 2 (1999,  Unrated)
Click to Rate
24
Ringu 0 (2000,  Unrated)
Click to Rate
25
Desperado (1995,  R)
Click to Rate
26
Once Upon a Time in Mexico (2003,  R)
Click to Rate
27
End of Days (1999,  R)
Click to Rate
28
The Amityville Horror (2005,  R)
Click to Rate
29
Quarantine (2008,  R)
Quarantine 5.0 Stars
This movie rocks, Don't listen to the haters who haven't watched it, go see it!!
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments