My Favorite Movies
| unique8's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
|
| 2 |
Grease (1978, PG) |
|
|
| 3 |
The Breakfast Club (1985, R) |
|
|
| 4 |
Pretty in Pink (1986, PG-13) |
|
|
| 5 |
Sixteen Candles (1984, PG) |
|
|
| 6 |
Ferris Bueller's Day Off (1986, PG) |
|
|
| 7 |
Stomp the Yard (2007, PG-13) |
|
|
| 8 |
A Christmas Carol (1999, Unrated) |
|
|
| 9 |
This Christmas (2007, PG-13) |
|
|
| 10 |
Ocean's Eleven (2001, PG-13) |
|
|
| 11 |
Ocean's Twelve (2004, PG-13) |
|
|
| 12 |
Ocean's Thirteen (2007, PG-13) |
|
|
| 13 |
One Night With the King (2006, PG) |
|


