Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  UNO80120664776's Rating My Rating
1
Scarface (1983,  R)
Click to Rate
2
Hoodlum (1997,  R)
Click to Rate
3
Carlito's Way (1993,  R)
Click to Rate
4
The Last Dragon (1985,  PG-13)
Click to Rate
5
American Gangster (2007,  R)
Click to Rate
6
How High (2001,  R)
Click to Rate
7
Harlem Nights (1989,  R)
Click to Rate
8
Gotti (1996,  R)
Click to Rate
9
Paid in Full (2002,  R)
Click to Rate
10
Iron Man (Ironman) (2008,  PG-13)
Click to Rate
11
Hoop Dreams (1994,  PG-13)
Click to Rate
12
8 Mile (2002,  R)
Click to Rate
13
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
Click to Rate
14
Carlito's Way: Rise to Power (2005,  R)
Click to Rate
15
Friday (1995,  R)
Click to Rate
16
Friday After Next (2002,  R)
Click to Rate
17
Next Friday (2000,  R)
Click to Rate
18
Fade to Black (2004,  R)
Click to Rate
19
Love and Basketball (2000,  PG-13)
Click to Rate
20
Above the Rim (1994,  R)
Click to Rate
21
Krush Groove (1985,  R)
Click to Rate
22
Heaven Is a Playground (1991,  R)
Click to Rate
23
The Harlem Renaissance (,  Unrated)
Click to Rate
24
ATL (2006,  PG-13)
Click to Rate
25
Blow (2001,  R)
Click to Rate
26
SkyWalker: The David Thompson Story (2005,  Unrated)
Click to Rate
27
Michael Jordan, Above and Beyond (1996,  Unrated)
Click to Rate
28
Michael Jordan: His Airness (1999,  Unrated)
Click to Rate
29
Michael Jordan: Air Time (1993,  Unrated)
Click to Rate
30
Michael Jordan to the Max (2000,  Unrated)
Click to Rate
31
Michael Jordan: Come Fly with Me (1988,  Unrated)
Click to Rate
32
Coach Carter (2005,  PG-13)
Click to Rate
33
Backstage(2000) (2000,  R)
Click to Rate
34
State Property (2002,  R)
Click to Rate
35
Notorious B.I.G. Bigger Than Life (2007,  Unrated)
Click to Rate
36
Paper Soldiers (2002,  R)
Click to Rate
37
The Punisher (1989,  R)
Click to Rate
38
The Punisher (2004,  R)
Click to Rate
39
Cocaine Cowboys (2006,  R)
Click to Rate
40
Cocaine Cowboys 2 (2008,  Unrated)
Click to Rate
41
The Good, the Bad and the Ugly (1967,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments