My Favorite Movies
they're worth it!
| urlifeurway's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
First Knight (1995, PG-13) |
|
|
| 2 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
|
| 3 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
|
| 4 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007, PG-13) |
|
|
| 5 |
Pride and Prejudice (2005, PG) |
|
|
| 6 |
The Sound of Music (1965, G) |
|
|
| 7 |
Anna and the King (2000, PG-13) |
|
|
| 8 |
You've Got Mail (1998, PG) |
|
|
| 9 |
Sabrina (1995, PG) |
|
|
| 10 |
The Painted Veil (2006, PG-13) |
|
|
| 11 |
As Good As It Gets (1997, PG-13) |
|
|
| 12 |
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001, R) |
|


