My Favorite Movies


  uwantafightthenbringitbitch's Rating My Rating
1
XXX (2002,  PG-13)
Click to Rate
2
XXX: State of the Union (XXX: The Next Level) (2005,  PG-13)
Click to Rate
3
War in the Desert - The True Stories Behind the Gulf War 1991, the Six Day War 1967, and the Battle (1980,  Unrated)
Click to Rate
4
Shooting War - World War II Combat Cameramen (,  Unrated)
Click to Rate
5
Why We Fight World War II - Prelude to War & The Nazis Strike (,  Unrated)
Click to Rate
6
Iraq for Sale: The War Profiteers (2006,  Unrated)
Click to Rate
7
The War Tapes (2006,  Unrated)
Click to Rate
8
Obsession: Radical Islam's War Against the West (2006,  Unrated)
Click to Rate
9
Mario's War (La Guerra di Mario) (2005,  Unrated)
Click to Rate
10
Tae Guk Gi: The Brotherhood of War (2004,  R)
Click to Rate
11
Uncovered: The Whole Truth About the War In Iraq (2003,  R)
Click to Rate
12
Jung (War) in the Land of the Mujaheddin (2001,  Unrated)
Click to Rate
13
Mrs. Caldicot's Cabbage War (2000,  Unrated)
Click to Rate
14
The War Symphonies: Shostakovich Against Stalin (,  Unrated)
Click to Rate
15
How the War Started on My Island (1996,  Unrated)
Click to Rate
16
The Dog Who Stopped the War (La Guerre des Tuques) (1984,  Unrated)
Click to Rate
17
How I Won the War (1967,  R)
Click to Rate
18
Voyna i Mir (War and Peace) (1968,  Unrated)
Click to Rate
19
The War Game (1965,  Unrated)
Click to Rate
20
Rush to War (2004,  Unrated)
Click to Rate
21
Trojan War (2004,  PG-13)
Click to Rate
22
Art In the Face of War (,  Unrated)
Click to Rate
23
War Hospital (,  Unrated)
Click to Rate
24
A Story of People in War and Peace (,  Unrated)
Click to Rate
25
Border War (,  Unrated)
Click to Rate
26
Jang Aur Aman (War and Peace) (2001,  Unrated)
Click to Rate
27
War of the Buttons (,  PG)
Click to Rate
28
Tajja (The War of Flower) (Tazza: The High Rollers) (2006,  Unrated)
Click to Rate
29
War Dance (2007,  PG-13)
Click to Rate
30
Lord of War (2005,  R)
Click to Rate
31
War of the Worlds (2005,  PG-13)
Click to Rate
32
Outfoxed - Rupert Murdoch's War on Journalism (2004,  Unrated)
Click to Rate
33
The Milagro Beanfield War (1988,  R)
Click to Rate
34
The War Wagon (1967,  Unrated)
Click to Rate
35
I Was a Male War Bride (1949,  Unrated)
Click to Rate
36
The Dogs of War (1980,  R)
Click to Rate
37
The War (1994,  PG-13)
Click to Rate
38
The War of the Roses (1989,  R)
Click to Rate
39
War Photographer (2001,  Unrated)
Click to Rate
40
War and Peace (1956,  PG)
Click to Rate
41
Casualties of War (1989,  R)
Click to Rate
42
The War at Home (1996,  R)
Click to Rate
43
Hart's War (2002,  R)
Click to Rate
44
The War Zone (1999,  R)
Click to Rate
45
Going Upriver - The Long War of John Kerry (2004,  PG-13)
Click to Rate
46
Varian's War (2000,  Unrated)
Click to Rate
47
A Merry War (Keep the Aspidistra Flying) (1998,  PG-13)
Click to Rate
48
Lawnmower Man 2 - Jobe's War (1995,  PG-13)
Click to Rate
49
Two Men Went to War (2002,  PG)
Click to Rate
50
The Fog of War - Eleven Lessons from the Life of Robert S. McNamara (2003,  PG-13)
Click to Rate
51
Left Behind - World at War (2005,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments