Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Vaako50263584's Rating My Rating
1
Transformers: Revenge of the Fallen (2009,  PG-13)
2
Across the Universe (2007,  PG-13)
3
The Matrix (1999,  R)
4
August Rush (2007,  PG)
5
Resident Evil (2002,  R)
6
V for Vendetta (2006,  R)
7
What Dreams May Come (1998,  PG-13)
8
Secret Window (2004,  PG-13)
9
A.I. Artificial Intelligence (2001,  PG-13)
10
The Hamiltons (2006,  R)
11
Finding Nemo (2003,  G)
12
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
13
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
14
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
15
Transformers (2007,  PG-13)
16
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
17
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
18
Escaflowne - The Movie (2000,  PG-13)
19
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
20
The Gravedancers (2006,  R)
21
Trapped Ashes (2006,  Unrated)
22
Coraline (2009,  PG)
23
Silent Hill (2006,  R)
24
Ice Age 2: The Meltdown (2006,  PG)
25
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs (Ice Age 3) (2009,  PG)
26
Watchmen (2009,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments