My Favorite Movies
| Valeria30's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977, PG) |
|
|
| 2 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980, PG) |
|
|
| 3 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983, PG) |
|
|
| 4 |
Equilibrium (2002, R) |
|
|
| 5 |
Dawn of the Dead (1979, R) |
|
|
| 6 |
Dawn of the Dead (2004, R) |
|
|
| 7 |
Day of the Dead (1985) (1985, Unrated) |
|
|
| 8 |
The Hills Have Eyes (2006, R) |
|
|
| 9 |
300 (2007, R) |
|
|
| 10 |
Kill Bill: Volume 1 (2003, R) |
|
|
| 11 |
Kill Bill, Volume 2 (2004, R) |
|
|
| 12 |
Reservoir Dogs (1992, R) |
|
|
| 13 |
Snatch. (2001, R) |
|


