My Favorite Movies
| Valerie499645814's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Gloria (1980, PG) |
|
| 2 |
Rocky (1976, PG) |
|
| 3 |
Bury My Heart at Wounded Knee (2007, Unrated) |
|
| 4 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 5 |
Where God Left His Shoes (2007, Unrated) |
|
| 6 |
Under the Same Moon (La Misma Luna) (2008, PG-13) |
|
| 7 |
Urban Cowboy (1980, R) |
|
| 8 |
Grease (1978, PG) |
|
| 9 |
Pretty in Pink (1986, PG-13) |
|
| 10 |
Tuff Turf (1985, R) |
|
| 11 |
Titanic (1997, PG-13) |
|
| 12 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
| 13 |
Halloween H2O (1998, R) |
|
| 14 |
Frequency (2000, PG-13) |
|
| 15 |
Monsters, Inc. (2001, G) |
|
| 16 |
Beauty and the Beast (1991, G) |
















