Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  vampiergodess's Rating My Rating
1
Underworld (2003,  R)
2
Underworld: Evolution (2006,  R)
3
Ancient Evil 2: Guardian of the Underworld (Anubis: Rising) (2005,  R)
4
Scream 3 (2000,  R)
5
Scream 2 (1997,  R)
6
Scream (1996,  R)
7
The Hills Have Eyes (2006,  R)
8
The Hills Have Eyes II (The Hills Have Eyes 2) (2007,  R)
9
The Ring Two (2005,  PG-13)
10
The Ring (2002,  PG-13)
The Ring
it was cool
11
She's All That (1999,  PG-13)
12
My Best Friend's Wedding (1997,  PG-13)
13
The Wedding Date (2005,  PG-13)
14
Just My Luck (2006,  PG-13)
15
The Wedding Singer (1997,  PG-13)
16
The Wedding Planner (2001,  PG-13)
17
My Big Fat Greek Wedding (2002,  PG)
18
My Date with Drew (2004,  PG)
19
I Know What You Did Last Summer (1997,  R)
20
I'll Always Know What You Did Last Summer (2006,  R)
21
I Still Know What You Did Last Summer (1998,  R)
22
Shriek if You Know What I Did Last Friday the 13th (2000,  R)
23
Saw III (2006,  R)
24
50 First Dates (2004,  PG-13)
50 First Dates
it was verry funny and i liked it!
25
The Matrix (1999,  R)
The Matrix
i loved it
26
The Longest Yard (2005,  PG-13)
The Longest Yard
I loved it!!
27
Titanic (1997,  PG-13)
Titanic
i loved the move it was won of my favorts!
28
The Day After Tomorrow (2004,  PG-13)
The Day After Tomorrow
loved it i have the movie of it!!
29
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith
its a funny and good movie
30
White Chicks (2004,  PG-13)
White Chicks
Loved it!!
31
Dead Silence (2007,  R)
32
A Walk to Remember (2002,  PG)
A Walk to Remember
loved it!
33
Braveheart (1995,  R)
Braveheart
a grate movie!
34
Gladiator (2000,  R)
Gladiator
It was a verry good movie!!
35
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl
loved it!
36
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
37
The Notebook (2004,  PG-13)
The Notebook
loved it!
38
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
it was ok i like the first one better!
39
Scary Movie 2 (2001,  R)
40
Scary Movie 3 (2003,  PG-13)
41
Ghost Rider (2007,  PG-13)
42
Happy Feet (2006,  PG)
Happy Feet
i love this movie it's won of my favorts!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments