Flixster
Sign Up
|
Login
No recent messages.
Loading...
Sending...
Sent!
Home
Movies
In Theaters
On Demand
On DVD
Trailers
Actors
Photos
News
Movies I Might Like
Rate Movies
Profile
My Profile
My Ratings
My Movies
My Actors
My Photos
My Videos
My Lists
Skins Gallery
Friends
My Friends
My Friends' Reviews
Find a User
Add Friends
My Conversations
Compatibility Test
People I May Know
Plan Movie Night
Community
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Forums
Flixster Wiki
Fun & Games
User Quizzes
Never-Ending Quiz
Personality Tests
Lists
Polls
Watch Now
Movies
TV
Videos
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Related Lists
My Other Movies
by
Elena
Just Plain Horrible
by
Logan
Really Good Animated Movies
by
Mrs.
My Movie Collection ♥
by
Kaila
2007 Cinema viewings.
by
Sam
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
SirBlindness
vassillisbatzios's Rating
My Rating
1
The Simpsons Movie
(2007, PG-13)
2
The Simpsons' Christmas Message
(2004, Unrated)
3
Scary Movie 4
(2006, PG-13)
4
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl
(2003, PG-13)
5
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
(2006, PG-13)
6
The Lord of the Rings - The Return of the King
(2003, PG-13)
7
Shrek
(2001, PG)
8
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring
(2001, PG-13)
9
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
(2007, PG-13)
10
The Lord of the Rings - The Two Towers
(2002, PG-13)
11
Gladiator
(2000, R)
12
Saving Private Ryan
(1998, R)
13
Batman Begins
(2005, PG-13)
14
Ocean's Eleven
(2001, PG-13)
15
Harry Potter and the Goblet of Fire
(2005, PG-13)
16
The Da Vinci Code
(2006, PG-13)
17
Timeline
(2003, PG-13)
18
Punk's Not Dead
(2007, Unrated)
19
Metallica - Some Kind of Monster
(2004, R)
20
Tenacious D in: The Pick of Destiny
(2006, R)
21
Finding Nemo
(2003, G)
22
Braveheart
(1995, R)
23
School of Rock
(2003, PG-13)
24
Rock 'N' Roll High School Forever
(1991, PG-13)
25
Rock 'n' Roll High School
(1979, PG)
26
Rock School
(2005, R)
27
Pink Floyd - The Wall
(1982, R)
28
Pink Floyd: Live at Pompeii (Echoes: Pink Floyd)
(1972, G)
29
The Pink Panther
(2006, PG)
30
Dude, Where's My Car?
(2000, PG-13)
31
Scary Movie 2
(2001, R)
32
Scary Movie 3
(2003, PG-13)
33
Scary Movie
(2000, R)
34
Date Movie
(2006, PG-13)
35
Epic Movie
(2007, PG-13)
36
Saw III
(2006, R)
37
Saw II
(2005, R)
38
Saw IV
(2007, R)
39
Saw
(2004, R)
40
American Pie
(1999, R)
41
American Pie Presents - Band Camp
(2005, R)
42
American Pie 2
(2001, R)
43
American Pie Presents: Beta House
(2007, R)
44
American Pie 5: The Naked Mile
(2006, R)
45
Not Another Teen Movie
(2001, R)
46
Men Cry Bullets
(1998, Unrated)
47
Eurotrip
(2003, R)
48
Shrek 2
(2004, PG)
49
Friday the 13th
(1980, R)
50
Friday the 13th Part 3
(1982, R)
51
Friday the 13th - The Final Chapter
(1984, R)
52
Friday the 13th, Part VI - Jason Lives
(1986, R)
53
Friday the 13th Part VII - The New Blood
(1988, R)