My Favorite Movies
| velez07ovv's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Halloween (1978, R) |
|
|
| 2 |
Trainspotting (1996, R) |
|
|
| 3 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
|
| 4 |
Kill Bill: Volume 1 (2003, R) |
|
|
| 5 |
Kill Bill, Volume 2 (2004, R) |
|
|
| 6 |
Moulin Rouge! (2001, PG-13) |
|
|
| 7 |
Cinema Paradiso (Nuovo Cinema Paradiso) (1988, R) |
|
|
| 8 |
Spider-Man (2002, PG-13) |
|
|
| 9 |
Spider-Man 3 (2007, PG-13) |
|
|
| 10 |
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer (2007, PG) |
|
|
| 11 |
Y Tu Mama Tambien (2001, R) |
|
|
| 12 |
Fight Club (1999, R) |
|
|
| 13 |
Edward Scissorhands (1990, PG-13) |
|
|
| 14 |
The Simpsons Movie (2007, PG-13) |
|
|
| 15 |
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009, Unrated) |
|
|
| 16 |
Zodiac (2007, R) |
|
|
| 17 |
The Day After Tomorrow (2004, PG-13) |
|
|
| 18 |
Kilómetro 31 (Km 31) (2006, R) |
|
|
| 19 |
Halloween (2007) (2007, R) |
|
|
| 20 |
Great Expectations (1998, R) |
|
|
| 21 |
Somewhere in Time (1980, PG) |
|


