My Favorite Movies


  venom96rene's Rating My Rating
1
Chain Reaction (1996,  PG-13)
2
The Saint (1997,  PG-13)
3
The Matrix (1999,  R)
4
The Matrix Reloaded (2003,  R)
5
The Matrix Revolutions (2003,  R)
6
Avatar (2009,  Unrated)
7
Full Time Killer (,  R)
8
A Fu (A Fighter's Blues) (2000,  Unrated)
9
Dou hap (God of Gamblers II) (1991,  Unrated)
10
The Duel (Kuet chin chi gam ji din) (2000,  Unrated)
11
Bu neng shuo de. mi mi (Secret) (2007,  Unrated)
12
Man cheng jin dai huang jin jia (Curse of the Golden Flower) (2007,  R)
13
Tau man ji D (Initial D) (2005,  Unrated)
14
Daai chek liu (Running on Karma) (An Intelligent Muscle Man) (2003,  Unrated)
15
Yan tsoi gong wu (A Mob Story) (2007,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments