My Favorite Movies


  veronicared34's Rating My Rating
1
The Outsiders (1983,  PG)
The Outsiders 5.0 Stars
I love this movie i enjoy the time period, actors and story line.
Click to Rate
2
Catwoman (2004,  PG-13)
Catwoman 4.5 Stars
i like strong female parts. the outfits are not bad
Click to Rate
3
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
Dirty Dancing 5.0 Stars
wouldn't it be cool to dance like this
Click to Rate
4
Footloose (1984,  PG)
Click to Rate
5
The Lost Boys (1987,  R)
The Lost Boys 4.5 Stars
love the seens of destroying the vamps
Click to Rate
6
The Breakfast Club (1985,  R)
Click to Rate
7
Candleshoe (1977,  G)
Candleshoe 4.5 Stars
I KNOW ITS OLD AND MAYBE U THINK CHEESY BUT I LIKE IT
Click to Rate
8
Ghost (1990,  PG-13)
Click to Rate
9
The Little Mermaid (1989,  G)
Click to Rate
10
The Aristocats (1970,  G)
Click to Rate
11
Erin Brockovich (2000,  R)
Click to Rate
12
Pretty Woman (1990,  R)
Click to Rate
13
Contact (1997,  PG)
Click to Rate
14
Nell (1994,  PG-13)
Nell 4.0 Stars
TOUCHING
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments