My Favorite Movies


  vickikerner's Rating My Rating
1
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004,  PG-13)
13 Going on 30 (Suddenly 30)
Another fun feel good kind of movie.
2
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
3
A League of Their Own (1992,  PG)
4
A Knight's Tale (2001,  PG-13)
5
50 First Dates (2004,  PG-13)
6
The Wedding Singer (1997,  PG-13)
The Wedding Singer
Hillarious. I could watch 1,000 times.
7
Schindler's List (1993,  R)
8
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
9
Meet the Parents (2000,  PG-13)
10
Hitch (2005,  PG-13)
11
Hancock (2008,  PG-13)
Hancock
I enjoyed this movie. It's a bit light hearted and funny. It's not along the lines of Batman or Iron Man or anything like that.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments