My Favorite Movies

  Vicky24c's Rating My Rating
1
Scream (1996,  R)
Click to Rate
2
Scream 3 (2000,  R)
Click to Rate
3
Scream 2 (1997,  R)
Click to Rate
4
I Am Sam (2002,  PG-13)
I Am Sam 3.5 Stars
A truly heart warming movie. A must see.
Click to Rate
5
Halloween (1978,  R)
Click to Rate
6
Halloween H2O (1998,  R)
Click to Rate
7
I Know What You Did Last Summer (1997,  R)
Click to Rate
8
I Still Know What You Did Last Summer (1998,  R)
Click to Rate
9
A Nightmare on Elm Street (1984,  R)
Click to Rate
10
Hide and Seek (2005,  R)
Click to Rate
11
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004,  PG-13)
13 Going on 30 (Suddenly 30) 3.0 Stars
Not as good as I had hoped
Click to Rate
12
Bring It On (2000,  PG-13)
Bring It On 5.0 Stars
I LOVE this film! Makes you laugh and cry, what a film!
Click to Rate
13
Plain Truth (2004,  Unrated)
Click to Rate
14
Enough (2002,  PG-13)
Click to Rate
15
Stepmom (1998,  PG-13)
Click to Rate
16
Vacancy (2007,  R)
Vacancy 3.5 Stars
One of the best horror movie's in the last 5 years.
Click to Rate
17
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
Click to Rate
18
The Hand That Rocks the Cradle (1992,  R)
Click to Rate
19
Erin Brockovich (2000,  R)
Click to Rate
20
Freaky Friday (2003,  PG)
Freaky Friday 5.0 Stars
I love this film
Click to Rate
21
The Parent Trap (1998,  PG)
Click to Rate
22
Valentine (2001,  R)
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments