My Favorite Movies


  vickyliz911's Rating My Rating
1
Twilight (2008,  PG-13)
Click to Rate
2
Princess Mononoke (Mononoke-hime) (1997,  PG-13)
Click to Rate
3
Blood - The Last Vampire (2000,  Unrated)
Click to Rate
4
Interview with the Vampire (1994,  R)
Click to Rate
5
Howl's Moving Castle (2005,  PG)
Click to Rate
6
Halloween (1978,  R)
Click to Rate
7
Death Note (Desu nôto) (2006,  Unrated)
Click to Rate
8
Saw V (2008,  R)
Click to Rate
9
Saw IV (2007,  R)
Click to Rate
10
The Blair Witch Project (1999,  R)
Click to Rate
11
Saw (2004,  R)
Click to Rate
12
Saw III (2006,  R)
Click to Rate
13
Saw II (2005,  R)
Click to Rate
14
The Craft (1996,  R)
Click to Rate
15
The Covenant (2006,  PG-13)
Click to Rate
16
The Grudge (2004,  PG-13)
Click to Rate
17
The Grudge 2 (2006,  PG-13)
Click to Rate
18
The Ring (2002,  PG-13)
Click to Rate
19
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) (2004,  Unrated)
Click to Rate
20
Inuyasha - Toki wo koeru omoi ( Affections Touching Across Time ) (2001,  Unrated)
Click to Rate
21
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Swords of an Honorable Ruler) (2002,  Unrated)
Click to Rate
22
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) (2002,  Unrated)
Click to Rate
23
Edward Scissorhands (1990,  PG-13)
Click to Rate
24
Sleepy Hollow (1999,  R)
Click to Rate
25
Secret Window (2004,  PG-13)
Click to Rate
26
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Click to Rate
27
The Pursuit of Happyness (2006,  PG-13)
Click to Rate
28
I Am Legend (2007,  PG-13)
Click to Rate
29
I, Robot (2004,  PG-13)
Click to Rate
30
Hancock (2008,  PG-13)
Click to Rate
31
Halloween (2007) (2007,  R)
Click to Rate
32
El Orfanato (The Orphanage) (2007,  R)
Click to Rate
33
Laberinto del fauno, El, (Pan's Labyrinth) (2006,  R)
Click to Rate
34
Kaze no tani no Naushika (Nausicaa of the Valley of the Wind) (1984,  PG)
Click to Rate
35
Spirited Away (Sen to Chihiro no kamikakushi) (2001,  PG)
Click to Rate
36
Tonari no Totoro (My Neighbor Totoro) (1988,  Unrated)
Click to Rate
37
Castle in the Sky (Tenkû no shiro Rapyuta) (1986,  Unrated)
Click to Rate
38
21 (2008,  PG-13)
Click to Rate
39
Death Note (2006,  Unrated)
Click to Rate
40
Tokyo Godfathers (2003,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments