Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  VidelYunalt3WhowillI's Rating My Rating
1
Donnie Darko (2001,  R)
Click to Rate
2
Requiem for a Dream (2000,  R)
Click to Rate
3
SLC Punk (1998,  R)
Click to Rate
4
The Princess Bride (1987,  PG)
Click to Rate
5
Big (1988,  PG)
Click to Rate
6
Aladdin (1992,  Unrated)
Click to Rate
7
Phantom of the Opera (1943,  Unrated)
Click to Rate
8
Treasure Planet (2002,  PG)
Click to Rate
9
The Crow (1994,  R)
Click to Rate
10
Half Baked (1997,  R)
Click to Rate
11
Young Frankenstein (1974,  PG)
Click to Rate
12
Hackers (1995,  PG-13)
Click to Rate
13
Garden State (2004,  R)
Click to Rate
14
Dragonball (2009,  Unrated)
Click to Rate
15
Saiyuki (2000,  Unrated)
Click to Rate
16
Trigun (1999,  Unrated)
Click to Rate
17
Ah! My Goddess (2005,  Unrated)
Click to Rate
18
Golden Boy (1939,  Unrated)
Click to Rate
19
King of Bandit Jing (2003,  Unrated)
Click to Rate
20
Reign: The Conqueror (1999,  Unrated)
Click to Rate
21
Orphen (1998,  Unrated)
Click to Rate
22
Kiki's Delivery Service (1989,  G)
Click to Rate
23
Chobits (2002,  Unrated)
Click to Rate
24
X (2001,  Unrated)
Click to Rate
25
Millennium Actress (2003,  PG)
Click to Rate
26
Video Girl Ai (2001,  Unrated)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments