My Favorite Movies
| VIDEOGAMEX269871069's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Exorcist (1973, R) |
|
| 2 |
Terminator 2: Judgment Day (1991, R) |
|
| 3 |
Aliens (1986, R) |
|
| 4 |
A Nightmare on Elm Street (1984, R) |
|
| 5 |
Dumb and Dumber (1994, PG-13) |
|
| 6 |
Full Metal Jacket (1987, R) |
|
| 7 |
Ghost Busters (Ghostbusters) (1984, PG) |
|
| 8 |
GoodFellas (1990, R) |
|
| 9 |
Halloween (1978, R) |
|
| 10 |
Happy Gilmore (1996, PG-13) |
|
| 11 |
Jaws (1975, PG) |
|
| 12 |
Kill Bill, Volume 2 (2004, R) |
|
| 13 |
Kill Bill: Volume 1 (2003, R) |
|
| 14 |
Little Nicky (2000, PG-13) |
|
| 15 |
Predator (1987, R) |
|
| 16 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
| 17 |
Reservoir Dogs (1992, R) |
|
| 18 |
Resident Evil (2002, R) |
|
| 19 |
Scarface (1983, R) |
|
| 20 |
Seven (Se7en) (1995, R) |
|
| 21 |
Silent Hill (2006, R) |
|
| 22 |
The Terminator (1984, R) |
|
| 23 |
The Wizard of Oz (1939, G) |
|
| 24 |
The Wedding Singer (1997, PG-13) |
|
| 25 |
Tommy Boy (1995, PG-13) |
|
| 26 |
True Romance (1993, R) |
|
| 27 |
Wayne's World (1992, PG-13) |
|
| 28 |
Above the Law (1988, R) |
|
| 29 |
Lethal Weapon (1987, R) |
|
| 30 |
Dirty Harry (1971, R) |
|
| 31 |
Kolchak: The Night Stalker (1974, Unrated) |
|
| 32 |
Apocalypto (2006, R) |
































