My Favorite Movies
| ville109663936's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Room 6 (2006, Unrated) |
|
|
| 2 |
Next (2007, PG-13) |
|
|
| 3 |
Postal (2007, R) |
|
|
| 4 |
Kidulthood (2006, R) |
|
|
| 5 |
American Beauty (1999, R) |
|
|
| 6 |
Another Day In Paradise (1997, R) |
|
|
| 7 |
Black Sheep (1996, PG-13) |
|
|
| 8 |
Fargo (1996, R) |
|
|
| 9 |
Garden State (2004, R) |
|
|
| 10 |
High Art (1998, R) |
|
|
| 11 |
Jackie Brown (1997, R) |
|
|
| 12 |
Killing Zoe (1994, R) |
|
|
| 13 |
Old School (2003, R) |
|
|
| 14 |
Spun (2003, R) |
|
|
| 15 |
Wonder Boys (2000, R) |
|
|
| 16 |
Drugstore Cowboy (1989, R) |
|
|
| 17 |
Naked Lunch (1991, R) |
|
|
| 18 |
Dead Man (1995, R) |
|
|
| 19 |
Eyes Wide Shut (1999, R) |
|
|
| 20 |
Slim Susie (2001, R) |
|
|
| 21 |
Crank (2006, R) |
|
|
| 22 |
Easy Rider (1969, R) |
|
|
| 23 |
Taxi Driver (1976, R) |
|
|
| 24 |
Lucky Number Slevin (2006, R) |
|
|
| 25 |
Yellow Submarine (1968, G) |
|
|
| 26 |
The Big Lebowski (1998, R) |
|
|
| 27 |
Traffic (2000, R) |
|
|
| 28 |
Blow (2001, R) |
|
|
| 29 |
Trainspotting (1996, R) |
|
|
| 30 |
Requiem for a Dream (2000, R) |
|
|
| 31 |
Reservoir Dogs (1992, R) |
|
|
| 32 |
True Romance (1993, R) |
|
|
| 33 |
Brazil (1985, R) |
|
|
| 34 |
Natural Born Killers (1994, R) |
|
|
| 35 |
Kids (1995, NC-17) |
|
|
| 36 |
Boogie Nights (1997, R) |
|
|
| 37 |
Layer Cake (2004, R) |
|


