My Favorite Movies
| Vincent14925222's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Interview with the Vampire (1994, R) |
|
|
| 2 |
Queen of the Damned (2002, R) |
|
|
| 3 |
Biker Boyz (2003, PG-13) |
|
|
| 4 |
Casino (1995, R) |
|
|
| 5 |
New Jack City (1991, R) |
|
|
| 6 |
The Craft (1996, R) |
|
|
| 7 |
Batman (1989, PG-13) |
|
|
| 8 |
Batman Returns (1992, PG-13) |
|
|
| 9 |
Batman Forever (1995, PG-13) |
|
|
| 10 |
Batman and Robin (1949, Unrated) |
|
|
| 11 |
Edward Scissorhands (1990, PG-13) |
|
|
| 12 |
The House of Usher (2006, R) |
|
|
| 13 |
G.I. Joe: The Movie (1987, G) |
|
|
| 14 |
Die Hard (1988, R) |
|
|
| 15 |
Tombstone (1993, R) |
|
|
| 16 |
Young Guns (1988, R) |
|
|
| 17 |
Gods and Generals (2003, PG-13) |
|
|
| 18 |
Dracula 2000 (2000, R) |
|
|
| 19 |
Poltergeist (1982, PG) |
|
|
| 20 |
Ghostbusters (1984, PG) |
|
|
| 21 |
The Skulls (2000, PG-13) |
|
|
| 22 |
The Crow (1994, R) |
|
|
| 23 |
Gangs of New York (2002, R) |
|


