My Favorite Movies
| Vincenzo393136591's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
2001: A Space Odyssey (1968, G) |
|
|
| 2 |
La Dolce Vita (1960, Unrated) |
|
|
| 3 |
The Truman Show (1998, PG) |
|
|
| 4 |
Donnie Darko (2001, R) |
|
|
| 5 |
The Pianist (2002, R) |
|
|
| 6 |
The Legend of 1900 (1998, R) |
|
|
| 7 |
21 Grams (2003, R) |
|
|
| 8 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
|
| 9 |
Bella (2006, PG-13) |
|
|
| 10 |
Love in the Time of Cholera (2007, R) |
|
|
| 11 |
Saving Private Ryan (1998, R) |
|
|
| 12 |
The Barbarian Invasions (Les Invasions barbares) (2003, R) |
|
|
| 13 |
Lord of War (2005, R) |
|
|
| 14 |
The Hundred Steps (2000, Unrated) |
|
|
| 15 |
Johnny Stecchino (Johnny Toothpick) (1991, Unrated) |
|
|
| 16 |
The Graduate (1967, PG) |
|
|
| 17 |
Rain Man (1988, R) |
|
|
| 18 |
Cold Mountain (2003, R) |
|
|
| 19 |
C'era un cinese in coma (2000, Unrated) |
|
|
| 20 |
Twelve Monkeys (12 Monkeys) (1995, R) |
|
|
| 21 |
Hot Fuzz (2007, R) |
|


