My Favorite Movies
| VinnieJamesTH1139553's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Gossip (2000, R) |
|
|
| 2 |
Garden State (2004, R) |
|
|
| 3 |
The Crow (1994, R) |
|
|
| 4 |
Mindhunters (2005, R) |
|
|
| 5 |
Sand (2000, R) |
|
|
| 6 |
XXX (2002, PG-13) |
|
|
| 7 |
Knockaround Guys (2001, R) |
|
|
| 8 |
Drop Dead Fred (1991, PG-13) |
|
|
| 9 |
Monty Python and the Holy Grail (1975, PG) |
|
|
| 10 |
Lonesome Dove (1989, Unrated) |
|
|
| 11 |
Open Range (2003, R) |
|
|
| 12 |
American Outlaws (2001, PG-13) |
|
|
| 13 |
The Recruit (2003, PG-13) |
|
|
| 14 |
S.W.A.T. (2003, PG-13) |
|
|
| 15 |
Out Cold (2001, PG-13) |
|
|
| 16 |
Home Alone (1990, PG) |
|
|
| 17 |
Home Alone 2: Lost in New York (1992, PG) |
|
|
| 18 |
The Departed (2006, R) |
|
|
| 19 |
Transformers (2007, PG-13) |
|
|
| 20 |
1408 (2007, PG-13) |
|
|
| 21 |
Happy Campers (2001, Unrated) |
|
|
| 22 |
The Client (1994, PG-13) |
|
|
| 23 |
Tom and Huck (1995, PG) |
|
|
| 24 |
10 Things I Hate About You (1999, PG-13) |
|


