Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  vixendiegovega's Rating My Rating
1
Hard Rock Zombies (1984,  Unrated)
Click to Rate
2
Freaks (1932,  Unrated)
Click to Rate
3
Class of Nuke 'Em High (1986,  R)
Click to Rate
4
The Toxic Avenger (1985,  R)
Click to Rate
5
A Clockwork Orange (1971,  R)
Click to Rate
6
Pink Flamingos (1972,  NC-17)
Click to Rate
7
Eraserhead (1977,  Unrated)
Click to Rate
8
Frankenhooker (1990,  R)
Click to Rate
9
Basket Case (1983,  R)
Click to Rate
10
Eyes Without a Face (,  Unrated)
Click to Rate
11
Tromeo and Juliet (1995,  R)
Click to Rate
12
Where the Buffalo Roam (1980,  R)
Click to Rate
13
Fear and Loathing in Las Vegas (1998,  R)
Click to Rate
14
I Spit on Your Grave (Day of the Woman) (1978,  R)
Click to Rate
15
The Last House on the Left (1972,  Unrated)
Click to Rate
16
Rosemary's Baby (1968,  R)
Click to Rate
17
The Ninth Gate (1999,  R)
Click to Rate
18
The Hearse (1980,  PG)
Click to Rate
19
Re-Animator (1985,  R)
Click to Rate
20
Dagon (2001,  R)
Click to Rate
21
The Call of Cthulhu (2005,  Unrated)
Click to Rate
22
Hedwig and the Angry Inch (2001,  R)
Click to Rate
23
From Beyond (1986,  R)
Click to Rate
24
Auto Focus (2002,  R)
Click to Rate
25
The House By The Cemetery (1981,  Unrated)
Click to Rate
26
Audition (Ôdishon) (1999,  R)
Click to Rate
27
Oldboy (2005,  R)
Click to Rate
28
Reefer Madness (Tell Your Children)(Doped Youth)(The Burning Question) (1936,  PG)
Click to Rate
29
Reptilicus (1961,  Unrated)
Click to Rate
30
Bubba Ho-Tep (2003,  R)
Click to Rate
31
The Evil Dead (1982,  NC-17)
Click to Rate
32
Orgy of the Dead (1965,  Unrated)
Click to Rate
33
Children Shouldn't Play with Dead Things (1972,  PG)
Click to Rate
34
Deranged (1974,  R)
Click to Rate
35
Faces of Death (1999,  Unrated)
Click to Rate
36
El Topo (1970,  Unrated)
Click to Rate
37
I Saw What You Did (1965,  Unrated)
Click to Rate
38
The Tingler (1959,  Unrated)
Click to Rate
39
House On Haunted Hill (1959,  Unrated)
Click to Rate
40
Rawhead Rex (1987,  R)
Click to Rate
41
Night of the Demons (1988,  R)
Click to Rate
42
Eaten Alive (Mangiati vivi!) (1980,  Unrated)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments