My Favorite Movies
| VixenWitch74722099's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Silver Bullet (1985, R) |
|
|
| 2 |
Four Brothers (2005, R) |
|
|
| 3 |
Fight Club (1999, R) |
|
|
| 4 |
Steel Magnolias (1989, PG) |
|
|
| 5 |
Terms of Endearment (1983, PG) |
|
|
| 6 |
50 First Dates (2004, PG-13) |
|
|
| 7 |
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004, PG-13) |
|
|
| 8 |
Blow (2001, R) |
|
|
| 9 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
|
| 10 |
Pet Sematary (1989, R) |
|
|
| 11 |
Pet Sematary Two (1990, R) |
|
|
| 12 |
Billy Madison (1995, PG-13) |
|
|
| 13 |
Happy Gilmore (1996, PG-13) |
|
|
| 14 |
Donnie Brasco (1997, R) |
|
|
| 15 |
Cry Baby (1990, PG-13) |
|
|
| 16 |
What's Eating Gilbert Grape (1993, PG-13) |
|
|
| 17 |
Sleepy Hollow (1999, R) |
|
|
| 18 |
Don Juan DeMarco (1995, PG-13) |
|
|
| 19 |
Benny & Joon (1993, PG) |
|
|
| 20 |
A Nightmare on Elm Street (1984, R) |
|
|
| 21 |
The Astronaut's Wife (1999, R) |
|
|
| 22 |
Chocolat (2000, PG-13) |
|
|
| 23 |
The Waterboy (1998, PG-13) |
|
|
| 24 |
Bulletproof (1996, R) |
|
|
| 25 |
The Wedding Singer (1997, PG-13) |
|
|
| 26 |
Son in Law (1993, PG-13) |
|
|
| 27 |
Pauly Shore's Natural Born Komics Sketch Comedy Movie: Miami (2008, Unrated) |
|
|
| 28 |
Thinner (1996, R) |
|
|
| 29 |
Stephen King's It (2000, Unrated) |
|
|
| 30 |
Old School (2003, R) |
|
|
| 31 |
Saw (2004, R) |
|
|
| 32 |
Saw II (2005, R) |
|
|
| 33 |
Saw III (2006, R) |
|
|
| 34 |
Saw IV (2007, R) |
|
|
| 35 |
Saw V (2008, R) |
|


