My Favorite Movies
This is a list of some of my all-time favorite movies. They are definitely not ALL of my favorites becasue i like many different kinds of movies. These are just a few of my all time favs.
| volleygirlrock's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001, PG) |
|
|
| 2 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002, PG) |
|
|
| 3 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004, PG) |
|
|
| 4 |
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005, PG-13) |
|
|
| 5 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007, PG-13) |
|
|
| 6 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
|
| 7 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
|
| 8 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007, PG-13) |
|
|
| 9 |
Hairspray (2007) (2007, PG) |
|
|
| 10 |
Little Miss Sunshine (2006, R) |
|
|
| 11 |
Happy Gilmore (1996, PG-13) |
|
|
| 12 |
Flags of Our Fathers (2006, R) |
|
|
| 13 |
Bond Girls are Forever (2002, Unrated) |
|
|
| 14 |
Step Up 2 the Streets (2008, PG-13) |
|


