My Favorite Movies
| VOTEFORSOUTHERNFLAME1's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
300 (2007, R) |
|
| 2 |
Beauty and the Beast (1986, G) |
|
| 3 |
Big Daddy (1999, PG-13) |
|
| 4 |
Bruce Almighty (2003, PG-13) |
|
| 5 |
Bruiser (2001, R) |
|
| 6 |
Cars (2006, G) |
|
| 7 |
Charlie and the Chocolate Factory (2005, PG) |
|
| 8 |
Detroit Rock City (1999, R) |
|
| 9 |
Disturbia (2007, PG-13) |
|
| 10 |
Edward Scissorhands (1990, PG-13) |
|
| 11 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
| 12 |
Forsaken (2005, Unrated) |
|
| 13 |
Four Brothers (2005, R) |
|
| 14 |
Ghost Busters (Ghostbusters) (1984, PG) |
|
| 15 |
Ghostbusters 2 (1989, PG) |
|
| 16 |
Ginger Snaps (2001, R) |
|
| 17 |
Hangman's Curse (2003, PG-13) |
|
| 18 |
Happy Feet (2006, PG) |
|
| 19 |
Hot Rod (2007, PG-13) |
|
| 20 |
Ice Age (2002, PG) |
|
| 21 |
Jeepers Creepers 2 (2003, R) |
|
| 22 |
Lady in the Water (2006, PG-13) |
|
| 23 |
Letting Go (1985, Unrated) |
|
| 24 |
Little Nicky (2000, PG-13) |
|
| 25 |
Lords of Dogtown (2005, PG-13) |
|
| 26 |
Men in Black (1997, PG-13) |
|
| 27 |
Mr. Deeds (2002, PG-13) |
|
| 28 |
Mrs. Doubtfire (1993, PG-13) |
|
| 29 |
Nanny McPhee (2006, PG) |
|
| 30 |
Napoleon Dynamite (2004, PG) |
|
| 31 |
Over the Hedge (2006, PG) |
|
| 32 |
Phantom of the Opera (1943, Unrated) |
|
| 33 |
Queen of the Damned (2002, R) |
|
| 34 |
Radio (2003, PG) |
|
| 35 |
Red Dragon (2002, R) |
|
| 36 |
School of Rock (2003, PG-13) |
|
| 37 |
Shrek (2001, PG) |
|
| 38 |
Shrek 2 (2004, PG) |
|
| 39 |
Signs (2002, PG-13) |
|
| 40 |
Sin City (2005, R) |
|
| 41 |
Stardust (2007, PG-13) |
|
| 42 |
Stir of Echoes (1999, R) |
|
| 43 |
StrangeLand (1998, R) |
|
| 44 |
The Abyss (1989, PG-13) |
|
| 45 |
The Crow (1994, R) |
|
| 46 |
The Crow: City of Angels (1996, R) |
|
| 47 |
The Crow: Stairway to Heaven (, G) |
|
| 48 |
The Exorcism of Emily Rose (2005, PG-13) |
|
| 49 |
The Fox and the Hound (1981, G) |
|
| 50 |
The Incredibles (2004, PG) |
|
| 51 |
The Invisible (2007, PG-13) |
|
| 52 |
The Mummy Returns (2001, PG-13) |
|
| 53 |
The Number 23 (2007, R) |
|
| 54 |
The Santa Clause (1994, PG) |
|
| 55 |
The Simpsons Movie (2007, PG-13) |
|
| 56 |
The Shining (1980, R) |
|
| 57 |
Thirteen (2003, R) |
|
| 58 |
Toy Story (1995, G) |
|
| 59 |
Toy Story 2 (1999, G) |
|
| 60 |
Troy (2004, R) |
|
| 61 |
Urban Legend (1998, R) |
|
| 62 |
Vampire Journals (1997, R) |
|
| 63 |
Wayne's World (1992, PG-13) |
|
| 64 |
Wayne's World 2 (1993, PG-13) |
|
| 65 |
Wild Hogs (2007, PG-13) |
|
| 66 |
Wild Wild West (1999, PG-13) |
|
| 67 |
Willy Wonka and the Chocolate Factory (1971, G) |
|
| 68 |
X-Men (2000, PG-13) |

































































