My Favorite Movies
| VSeXleSsDeMonV123799's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Fright Night (1985, R) |
|
|
| 2 |
Once Bitten (1985, PG-13) |
|
|
| 3 |
Vamp (1986, R) |
|
|
| 4 |
Thirst (2009, Unrated) |
|
|
| 5 |
Interview with the Vampire (1994, R) |
|
|
| 6 |
The Howling (1980, R) |
|
|
| 7 |
The Beast Within (1982, R) |
|
|
| 8 |
Demons (1985, Unrated) |
|
|
| 9 |
Teen Wolf (1985, PG) |
|
|
| 10 |
Wolfen (1981, R) |
|
|
| 11 |
My Sweet Satan (1994, Unrated) |
|
|
| 12 |
Night of the Demon (1980, Unrated) |
|
|
| 13 |
Legend (1985, PG) |
|
|
| 14 |
Poltergeist (1982, PG) |
|
|
| 15 |
Basket Case (1983, R) |
|
|
| 16 |
Bad Taste (1988, Unrated) |
|
|
| 17 |
E tu vivrai nel terrore - L'aldilą (The Beyond) (1981, Unrated) |
|
|
| 18 |
The Thing (1982, R) |
|
|
| 19 |
Alien (1979, R) |
|
|
| 20 |
Sleepwalkers (1992, R) |
|
|
| 21 |
Cannibal Holocaust (1979, NC-17) |
|


