My Favorite Movies
| vtrucksandfortna's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
The Crow (1994, R) |
|
|
| 2 |
Click (2006, PG-13) |
|
|
| 3 |
The Waterboy (1998, PG-13) |
|
|
| 4 |
The Longest Yard (2005, PG-13) |
|
|
| 5 |
The Wedding Singer (1997, PG-13) |
|
|
| 6 |
50 First Dates (2004, PG-13) |
|
|
| 7 |
Ace Ventura: Pet Detective (1994, PG-13) |
|
|
| 8 |
Bruce Almighty (2003, PG-13) |
|
|
| 9 |
8 Mile (2002, R) |
|
|
| 10 |
A Cinderella Story (2004, PG) |
|
|
| 11 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
|
| 12 |
E.T. - The Extra-Terrestrial (1982, PG) |
|
|
| 13 |
Scary Movie (2000, R) |
|
|
| 14 |
Hitch (2005, PG-13) |
|
|
| 15 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
|
| 16 |
10 Things I Hate About You (1999, PG-13) |
|
|
| 17 |
Mean Girls (2004, PG-13) |
|
|
| 18 |
Meet The Fockers (2004, PG-13) |
|
|
| 19 |
There's Something About Mary (1998, R) |
|
|
| 20 |
Ghost Rider (2007, PG-13) |
|
|
| 21 |
Thirteen Ghosts (13 Ghosts) (2001, R) |
|
|
| 22 |
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005, PG-13) |
|
|
| 23 |
Save the Last Dance (2001, PG-13) |
|
|
| 24 |
2 Fast 2 Furious (2003, PG-13) |
|
|
| 25 |
White Chicks (2004, PG-13) |
|
|
| 26 |
American Pie (1999, R) |
|
|
| 27 |
What Lies Beneath (2000, PG-13) |
|
|
| 28 |
House of 1000 Corpses (2003, R) |
|
|
| 29 |
The Devil's Rejects (2005, R) |
|
|
| 30 |
Uncle Buck (1989, PG) |
|
|
| 31 |
Austin Powers in Goldmember (2002, PG-13) |
|
|
| 32 |
School of Rock (2003, PG-13) |
|
|
| 33 |
The Day After Tomorrow (2004, PG-13) |
|
|
| 34 |
Spider-Man (2002, PG-13) |
|
|
| 35 |
Shrek 2 (2004, PG) |
|
|
| 36 |
Ghost (1990, PG-13) |
|
|
| 37 |
Ghost Dad (1990, PG) |
|
|
| 38 |
The Ring (2002, PG-13) |
|
|
| 39 |
Saw II (2005, R) |
|
|
| 40 |
True Lies (1994, R) |
|
|
| 41 |
Grease (1978, PG) |
|
|
| 42 |
Grease 2 (1982, PG) |
|


