Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Vylah387339327's Rating My Rating
1
Camp Rock (2008,  Unrated)
Click to Rate
2
High School Musical (2006,  Unrated)
Click to Rate
3
High School Musical 2 (2007,  Unrated)
Click to Rate
4
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004,  PG-13)
Click to Rate
5
What Happens in Vegas (2008,  PG-13)
Click to Rate
6
School of Rock (2003,  PG-13)
Click to Rate
7
Black Beauty (1957,  G)
Click to Rate
8
Nancy Drew (2007,  PG)
Click to Rate
9
The Naked Brothers Band: The Movie (2005,  Unrated)
Click to Rate
10
Bring It On (2000,  PG-13)
Click to Rate
11
Blades of Glory (2007,  PG-13)
Click to Rate
12
Bring It On: All or Nothing (2006,  PG-13)
Click to Rate
13
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
Click to Rate
14
Cheaper by the Dozen (2003,  PG)
Click to Rate
15
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)
Click to Rate
16
Dodgeball - A True Underdog Story (2004,  PG-13)
Click to Rate
17
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Click to Rate
18
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Click to Rate
19
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
Click to Rate
20
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Click to Rate
21
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
Click to Rate
22
Ice Age (2002,  PG)
Click to Rate
23
Ice Age 2: The Meltdown (2006,  PG)
Click to Rate
24
Indiana Jones and the Last Crusade (1989,  PG-13)
Click to Rate
25
Indiana Jones and the Temple of Doom (1984,  PG)
Click to Rate
26
Juno (2007,  PG-13)
Click to Rate
27
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde (1953,  PG-13)
Click to Rate
28
Legally Blonde (2001,  PG-13)
Click to Rate
29
Men in Black (1997,  PG-13)
Click to Rate
30
Men in Black II (2002,  PG-13)
Click to Rate
31
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
Click to Rate
32
Night at the Museum (2006,  PG)
Click to Rate
33
Norbit (2007,  PG-13)
Click to Rate
34
National Treasure (2004,  PG)
Click to Rate
35
Napoleon Dynamite (2004,  PG)
Click to Rate
36
Mulan (1998,  G)
Click to Rate
37
Old School (2003,  R)
Click to Rate
38
Over the Hedge (2006,  PG)
Click to Rate
39
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Click to Rate
40
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Click to Rate
41
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) (1981,  PG)
Click to Rate
42
Shrek the Third (Shrek 3) (2007,  PG)
Click to Rate
43
Shark Tale (2004,  PG)
Click to Rate
44
She's the Man (2006,  PG-13)
Click to Rate
45
Shrek 2 (2004,  PG)
Click to Rate
46
Shrek (2001,  PG)
Click to Rate
47
Spider-Man (2002,  PG-13)
Click to Rate
48
Spider-Man 2 (2004,  PG-13)
Click to Rate
49
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments