My Favorite Movies
| w2nee's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
The Fifth Element (1997, PG-13) |
|
|
| 2 |
Mortal Kombat: Annihilation (1997, PG-13) |
|
|
| 3 |
True Lies (1994, R) |
|
|
| 4 |
The Matrix (1999, R) |
|
|
| 5 |
Twin Dragons (1999, PG-13) |
|
|
| 6 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
|
| 7 |
Sin City (2005, R) |
|
|
| 8 |
Mr. & Mrs. Smith (2005, PG-13) |
|
|
| 9 |
Kill Bill: Volume 1 (2003, R) |
|
|
| 10 |
Throw Momma from the Train (1987, PG-13) |
|
|
| 11 |
The Forbidden Kingdom (2008, PG-13) |
|
|
| 12 |
Lord of the Wu Tang (Kung Fu Master) (1993, Unrated) |
|
|
| 13 |
Dragons of the Orient (1988, Unrated) |
|
|
| 14 |
The One (2001, PG-13) |
|
|
| 15 |
Romeo Must Die (2000, R) |
|
|
| 16 |
The Legend of the Swordsman (Xiao ao jiang hu zhi: Dong Fang Bu Bai) (Swordsman II) (1992, R) |
|
|
| 17 |
Hero (2002, PG-13) |
|
|
| 18 |
Twin Warriors (Tai ji zhang san feng) (The Tai-Chi Master) (2001, R) |
|
|
| 19 |
Who Am I? (, PG-13) |
|
|
| 20 |
Drunken Master (Jui kuen) (2000, R) |
|
|
| 21 |
Supercop (Police Story 3) (Ging chaat goo si 3: Chiu kap ging chaat) (1992, R) |
|
|
| 22 |
Blade (1998, R) |
|
|
| 23 |
Transformers (2007, PG-13) |
|
|
| 24 |
The Transformers - The Movie (1986, PG) |
|



