My Favorite Movies
| Walker115373414's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Ali (2001, R) |
|
|
| 2 |
Death to Smoochy (2002, R) |
|
|
| 3 |
Nil by Mouth (1997, R) |
|
|
| 4 |
No Contest (1994, R) |
|
|
| 5 |
Patch Adams (1998, PG-13) |
|
|
| 6 |
Radio (2003, PG) |
|
|
| 7 |
Raging Bull (1980, R) |
|
|
| 8 |
Rambo: First Blood Part II (1985, R) |
|
|
| 9 |
Red Heat (1988, R) |
|
|
| 10 |
The Replacement Killers (1998, R) |
|
|
| 11 |
Requiem for a Dream (2000, R) |
|
|
| 12 |
Reservoir Dogs (1992, R) |
|
|
| 13 |
Resting Place (1986, Unrated) |
|
|
| 14 |
Road to Perdition (2002, R) |
|
|
| 15 |
Rocky II (1979, PG) |
|
|
| 16 |
The Sentinel (2006, PG-13) |
|
|
| 17 |
Spaceballs (1987, PG) |
|
|
| 18 |
Spies Like Us (1985, PG) |
|
|
| 19 |
Spy Game (2001, R) |
|
|
| 20 |
Syriana (2005, R) |
|
|
| 21 |
Tears of the Sun (2003, R) |
|
|
| 22 |
Three Kings (1999, R) |
|
|
| 23 |
Traffic (2000, R) |
|
|
| 24 |
The Way of the Gun (2000, R) |
|
|
| 25 |
King Kong (2005) (2005, PG-13) |
|
|
| 26 |
Rocky (1976, PG) |
|
|
| 27 |
Rocky III (1982, PG) |
|
|
| 28 |
Secret Window (2004, PG-13) |
|
|
| 29 |
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby (2006, PG-13) |
|
|
| 30 |
War of the Worlds (2005, PG-13) |
|
|
| 31 |
8 Mile (2002, R) |
|
|
| 32 |
12 Days of Terror (2004, Unrated) |
|
|
| 33 |
16 Blocks (2006, PG-13) |
|
|
| 34 |
A Fistful of Dollars (1967, R) |
|
|
| 35 |
A Perfect Murder (1998, R) |
|
|
| 36 |
A River Runs Through It (1992, PG) |
|
|
| 37 |
Ace Ventura: Pet Detective (1994, PG-13) |
|
|
| 38 |
Airplane! (1980, PG) |
|
|
| 39 |
The Alamo (1960, Unrated) |
|
|
| 40 |
Amazing Grace (2007, PG) |
|
|
| 41 |
Antwone Fisher (2002, PG-13) |
|
|
| 42 |
American Psycho (2000, R) |
|
|
| 43 |
A.I. Artificial Intelligence (2001, PG-13) |
|
|
| 44 |
The Aviator (2004, PG-13) |
|
|
| 45 |
The Black Hole (2006, PG) |
|
|
| 46 |
Blackbeard (2006, Unrated) |
|
|
| 47 |
Beat (2000, R) |
|
|
| 48 |
Blue Crush (2002, PG-13) |
|
|
| 49 |
Cliffhanger (1993, R) |
|
|
| 50 |
Boiling Point (1993, R) |
|
|
| 51 |
Clue (1985, PG) |
|
|
| 52 |
The Bone Collector (1999, R) |
|
|
| 53 |
The Bourne Identity (1988) (1988, Unrated) |
|
|
| 54 |
Broken Arrow (1996, R) |
|
|
| 55 |
Creepshow (1982, R) |
|
|
| 56 |
Bowfinger (1999, PG-13) |
|
|
| 57 |
Cinderella Man (2005, PG-13) |
|


