Flixster
Sign Up
|
Login
No recent messages.
Loading...
Sending...
Sent!
Home
Movies
In Theaters
On Demand
On DVD
Trailers
Actors
Photos
News
Movies I Might Like
Rate Movies
Profile
My Profile
My Ratings
My Movies
My Actors
My Photos
My Videos
My Lists
Skins Gallery
Friends
My Friends
My Friends' Reviews
Find a User
Add Friends
My Conversations
Compatibility Test
People I May Know
Plan Movie Night
Community
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Forums
Flixster Wiki
Fun & Games
User Quizzes
Never-Ending Quiz
Personality Tests
Lists
Polls
Watch Now
Movies
TV
Videos
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Related Lists
mygir's new List
by
Gir
The Ultimate Movie Collection
by
Brady
My Must See's
by
Logan
2008 Cinema Viewings.
by
Sam
My Favorite Series
by
May
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
??Wanda??
Wanda153019038's Rating
My Rating
1
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian
(2008, PG)
2
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader (2010)
(, Unrated)
3
A Cinderella Story
(2004, PG)
4
Ace Ventura - When Nature Calls
(1995, PG-13)
5
Ace Ventura: Pet Detective
(1994, PG-13)
6
Back to the Future
(1985, PG)
7
Back to the Future Part II
(1989, PG)
8
Back to the Future Part III
(1990, PG)
9
Because I Said So
(2007, PG-13)
10
Beetlejuice
(1988, PG)
11
Cheaper by the Dozen
(2003, PG)
12
Charlie and the Chocolate Factory
(2005, PG)
13
Coyote Ugly
(2000, PG-13)
14
Disney's Aladdin
(1992, G)
15
Freaky Friday
(2003, PG)
16
Harry Potter and the Chamber of Secrets
(2002, PG)
17
Harry Potter and the Goblet of Fire
(2005, PG-13)
18
Harry Potter and the Order of the Phoenix
(2007, PG-13)
19
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
(2004, PG)
20
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone)
(2001, PG)
21
Home Alone
(1990, PG)
22
Hook
(1991, PG)
23
Legally Blonde
(2001, PG-13)
24
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde
(1953, PG-13)
25
Men in Black
(1997, PG-13)
26
Men in Black II
(2002, PG-13)
27
Miss Congeniality
(2000, PG-13)
28
Mrs. Doubtfire
(1993, PG-13)
29
Mulan
(1998, G)
30
Rush Hour
(1998, PG-13)
31
Rush Hour 2
(2001, PG-13)
32
She's the Man
(2006, PG-13)
33
Shrek
(2001, PG)
34
Shrek 2
(2004, PG)
35
Shrek the Third (Shrek 3)
(2007, PG)
36
Sleeping Beauty
(1959, G)
37
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
(1988, PG)
38
The Lion King
(1994, G)
39
The Little Mermaid
(1989, G)
40
The Mask
(1994, PG-13)
41
The Nightmare Before Christmas (The Nightmare Before Christmas in Disney Digital 3-D)
(1993, PG)
42
The Pacifier
(2005, PG)
43
The Princess Bride
(1987, PG)
44
The Princess Diaries
(2001, G)
45
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement
(2000, G)
46
The Sound of Music
(1965, G)
47
Romeo + Juliet
(1996, PG-13)
48
Willy Wonka and the Chocolate Factory
(1971, G)
49
Don't Tell Mom the Babysitter's Dead
(1991, PG-13)
50
Mr. Mom
(1983, PG)
51
Stop! or My Mom Will Shoot
(1992, PG-13)
52
I'll Be Home for Christmas
(1997, Unrated)
53
I'll Be Home for Christmas
(1998, PG)
54
Thomas Kinkade's Home for Christmas
(, PG)
55
All I Want for Christmas
(1991, G)
56
Christmas in the Clouds
(2005, PG)
57
National Lampoon's Christmas Vacation
(1989, PG-13)
58
Carol Christmas
(2003, Unrated)
59