My Favorite Movies
| wasmus2009's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Finding Forrester (2000, PG-13) |
|
| 2 |
Troy (2004, R) |
|
| 3 |
Chalk (2007, PG-13) |
|
| 4 |
The Principal (1987, R) |
|
| 5 |
I'll Remember April (1999, Unrated) |
|
| 6 |
Helen of Troy (2003, Unrated) |
|
| 7 |
I Could Never Be Your Woman (2007, PG-13) |
|
| 8 |
Yours, Mine and Ours (1968, Unrated) |
|
| 9 |
The Family Man (2000, PG-13) |
|
| 10 |
Barbershop (2002, PG-13) |
|
| 11 |
Lake City (2008, R) |
|
| 12 |
Hotel for Dogs (2009, PG) |
|
| 13 |
Love Wealth and the World (Dil Daulat Duniya) (, Unrated) |
|
| 14 |
Dil Ne Phir Yaad Kiya (2001, Unrated) |
|
| 15 |
Dil Ke Peeche Peeche (2005, Unrated) |
|
| 16 |
Dil Ka Sauda (2005, Unrated) |
|
| 17 |
Bade Dil Wala (1983, Unrated) |
|
| 18 |
Dil Diya Hai (2006, Unrated) |
|
| 19 |
Dil Chahta Hai (2001, Unrated) |
|
| 20 |
The Pelican Brief (1993, PG-13) |
|
| 21 |
Control (2002, R) |
|
| 22 |
All About Steve (2009, PG-13) |
|
| 23 |
Iron Man 2 (2010, Unrated) |





















