My Favorite Movies
| Wave8463596's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
The Prestige (2006, PG-13) |
|
|
| 2 |
Ghostbusters (1984, PG) |
|
|
| 3 |
Memento (2000, R) |
|
|
| 4 |
Traffic (2000, R) |
|
|
| 5 |
Braveheart (1995, R) |
|
|
| 6 |
Fight Club (1999, R) |
|
|
| 7 |
American History X (1998, R) |
|
|
| 8 |
Mallrats (1995, R) |
|
|
| 9 |
Spiderman (1990, Unrated) |
|
|
| 10 |
Requiem for a Dream (2000, R) |
|
|
| 11 |
Old School (2003, R) |
|
|
| 12 |
Shaun of the Dead (2004, R) |
|
|
| 13 |
Buffalo Bill (1944, Unrated) |
|
|
| 14 |
No Country for Old Men (2007, R) |
|


