My Favorite Movies
| Wayward262718335's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
American Beauty (1999, R) |
|
|
| 2 |
Big Trouble in Little China (1986, PG-13) |
|
|
| 3 |
The Bridges of Madison County (1995, PG-13) |
|
|
| 4 |
Clueless (1995, PG-13) |
|
|
| 5 |
The Emerald Forest (1985, R) |
|
|
| 6 |
The Flight of Dragons (1982, G) |
|
|
| 7 |
Frida (2002, R) |
|
|
| 8 |
Garden State (2004, R) |
|
|
| 9 |
The Hours (2002, PG-13) |
|
|
| 10 |
The House of the Spirits (1994, R) |
|
|
| 11 |
Jumpin' Jack Flash (1986, R) |
|
|
| 12 |
The Lord of the Rings (1978) (1978, PG) |
|
|
| 13 |
Muriel's Wedding (1994, R) |
|
|
| 14 |
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert (1994, R) |
|
|
| 15 |
Samson og Sally (Samson & Sally) (1984, Unrated) |
|


