My Favorite Movies


  wckdclwn00's Rating My Rating
1
The Dark Knight (2008,  PG-13)
The Dark Knight 5.0 Stars
This has got to be the most AWESOME movie I've seen in a LONG time!!
Click to Rate
2
The Incredibles (2004,  PG)
Click to Rate
3
Spider-Man (2002,  PG-13)
Click to Rate
4
The Incredible Hulk (2008,  PG-13)
The Incredible Hulk 4.5 Stars
Awesome Movie!! Ed Norton did spectacular!! LOL Dont make me...Hungry..... LOL
Click to Rate
5
White Chicks (2004,  PG-13)
Click to Rate
6
Iron Man (Ironman) (2008,  PG-13)
Click to Rate
7
Spider-Man 2 (2004,  PG-13)
Click to Rate
8
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
Click to Rate
9
Batman Begins (2005,  PG-13)
Click to Rate
10
Batman - Mask of the Phantasm (1993,  PG)
Click to Rate
11
Batman: The Movie (1966,  PG)
Click to Rate
12
Batman Beyond - The Movie (1999,  Unrated)
Click to Rate
13
Batman Beyond - Return of the Joker (2000,  PG)
Click to Rate
14
The Batman/Superman Movie (1998,  PG)
Click to Rate
15
Highlander (1986,  R)
Click to Rate
16
Highlander: The Source (2007,  Unrated)
Click to Rate
17
Highlander - Endgame (2000,  R)
Click to Rate
18
Highlander III: The Sorcerer (Highlander: The Final Dimension) (1993,  R)
Click to Rate
19
Highlander II: The Quickening (Highlander 2) (1990,  R)
Click to Rate
20
Highlander: The Source (2008,  R)
Click to Rate
21
Highlander: The Search for Vengeance (2007,  Unrated)
Click to Rate
22
Superbad (2007,  R)
Click to Rate
23
Over the Hedge (2006,  PG)
Click to Rate
24
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006,  PG-13)
Click to Rate
25
The Fast and the Furious (2003,  PG-13)
Click to Rate
26
The Hollywood Knights (1980,  R)
Click to Rate
27
American Graffiti (1973,  PG)
Click to Rate
28
The Wraith (1986,  PG-13)
Click to Rate
29
Maximum Overdrive (1986,  R)
Click to Rate
30
Creepshow (1982,  R)
Click to Rate
31
Four Rooms (1995,  R)
Click to Rate
32
Stephen King's It (2000,  Unrated)
Click to Rate
33
Stephen King's The Shining (1997,  Unrated)
Click to Rate
34
Death Proof (Grindhouse Presents) (2007,  R)
Click to Rate
35
Reservoir Dogs (1992,  R)
Click to Rate
36
Pulp Fiction (1994,  R)
Click to Rate
37
From Dusk Till Dawn (1996,  R)
Click to Rate
38
Sin City (2005,  R)
Click to Rate
39
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
Click to Rate
40
Kill Bill, Volume 2 (2004,  R)
Click to Rate
41
Blow (2001,  R)
Click to Rate
42
Krush Groove (1985,  R)
Click to Rate
43
Breakin' (Breakdance: The Movie) (1984,  PG)
Click to Rate
44
Breakin' 2 - Electric Boogaloo (1984,  PG)
Click to Rate
45
Night of the Comet (1984,  PG-13)
Click to Rate
46
Silent Night, Deadly Night (1984,  R)
Click to Rate
47
Halloween (1978,  R)
Click to Rate
48
Halloween (2007) (2007,  R)
Click to Rate
49
House of 1000 Corpses (2003,  R)
Click to Rate
50
The Devil's Rejects (2005,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments