My Favorite Movies
| weaponmaster's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
The Matrix (1999, R) |
|
|
| 2 |
Aliens (1986, R) |
|
|
| 3 |
Fight Club (1999, R) |
|
|
| 4 |
Dawn of the Dead (2004, R) |
|
|
| 5 |
Kung Fu Hustle (2005, R) |
|
|
| 6 |
The Evil Dead (1982, NC-17) |
|
|
| 7 |
Alien (1979, R) |
|
|
| 8 |
Predator (1987, R) |
|
|
| 9 |
Evil Dead 2 (1987, R) |
|
|
| 10 |
The Matrix Reloaded (2003, R) |
|
|
| 11 |
The Matrix Revolutions (2003, R) |
|
|
| 12 |
AVP - Alien Vs. Predator (2004, PG-13) |
|
|
| 13 |
Predator 2 (1990, R) |
|
|
| 14 |
Night of the Living Dead (1968, Unrated) |
|
|
| 15 |
Dawn of the Dead (1979, R) |
|
|
| 16 |
From Dusk Till Dawn (1996, R) |
|
|
| 17 |
Day of the Dead (1985) (1985, Unrated) |
|
|
| 18 |
Shaolin Soccer (2001, PG-13) |
|
|
| 19 |
Shi xiong zhuang gui (Shaolin Idiot) (Look Out, Officer!) (1990, Unrated) |
|


