My Favorite Movies

  WEElauraMAC1985's Rating My Rating
1
The Pelican Brief (1993,  PG-13)
Click to Rate
2
Saw (2004,  R)
Saw 5.0 Stars
hell yeah - saw that leg off
Click to Rate
3
Saw III (2006,  R)
Click to Rate
4
Saw II (2005,  R)
Saw II 3.0 Stars
Was as good if not better than the first one
Click to Rate
5
Donnie Darko (2001,  R)
Donnie Darko 5.0 Stars
Loved this film was my bed time movie for weeks!!!! Big rabbits n all that
Click to Rate
6
The Football Factory (2004,  R)
Click to Rate
7
Green Street Hooligans (2005,  R)
Click to Rate
8
Freddy Got Fingered (2001,  R)
Click to Rate
9
The Last King of Scotland (2006,  R)
Click to Rate
10
Carrie (1976,  R)
Click to Rate
11
The Ring (2002,  PG-13)
Click to Rate
12
The Ring Two (2005,  PG-13)
The Ring Two 5.0 Stars
phatf have this film too, i reckon it was scarier than the first
Click to Rate
13
Jeepers Creepers (2001,  R)
Jeepers Creepers 5.0 Stars
Spooky
Click to Rate
14
Jeepers Creepers 2 (2003,  R)
Click to Rate
15
The Gift (2000,  R)
Click to Rate
16
Pulp Fiction (1994,  R)
Click to Rate
17
The Bone Collector (1999,  R)
Click to Rate
18
Lady in the Water (2006,  PG-13)
Lady in the Water 5.0 Stars
Great film
Click to Rate
19
Signs (2002,  PG-13)
Click to Rate
20
Big Daddy (1999,  PG-13)
Big Daddy 5.0 Stars
Kangroo Song! Hillarious
Click to Rate
21
Scarface (1983,  R)
Scarface 5.0 Stars
Brillent - Say hello to my little friend
Click to Rate
22
Hostel (2006,  R)
Click to Rate
23
The Craft (1996,  R)
Click to Rate
24
Shrek (2001,  PG)
Click to Rate
25
Shrek 2 (2004,  PG)
Shrek 2 5.0 Stars
Donkey!!!!
Click to Rate
26
Léon (The Professional) (1994,  R)
Click to Rate
27
War of the Worlds (2005,  PG-13)
Click to Rate
28
Hard Candy (2006,  R)
Click to Rate
29
Secret Window (2004,  PG-13)
Click to Rate
30
White Noise (2005,  PG-13)
Click to Rate
31
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning (2006,  R)
Click to Rate
32
The Texas Chainsaw Massacre (2003,  R)
Click to Rate
33
Hellraiser (1987,  R)
Click to Rate
34
Hellbound: Hellraiser 2 (1988,  Unrated)
Click to Rate
35
Hellraiser 3: Hell on Earth (1992,  R)
Click to Rate
36
Severance (2006,  R)
Click to Rate
37
The Forgotten (2004,  PG-13)
Click to Rate
38
The Exorcist (1973,  R)
Click to Rate
39
Exorcist - The Beginning (2004,  R)
Exorcist - The Beginning 4.5 Stars
SCARY
Click to Rate
40
The Exorcism of Emily Rose (2005,  PG-13)
Click to Rate
41
GoodFellas (1990,  R)
Click to Rate
42
The Untouchables (1987,  R)
Click to Rate
43
Sleepy Hollow (1999,  R)
Click to Rate
44
The Silence of the Lambs (1991,  R)
Click to Rate
45
Red Dragon (2002,  R)
Click to Rate
46
Hannibal (2001,  R)
Hannibal 5.0 Stars
Hmm any1 up for brains? Brillient film got it on dvd not for the faint hearted.
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments