My Favorite Movies


  westcoastmadman's Rating My Rating
1
Halloween (1978,  R)
2
Halloween - Resurrection (2002,  R)
3
Halloween H2O (1998,  R)
4
Halloween II (1981,  R)
5
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers (1989,  R)
6
Halloween - The Curse of Michael Myers (Halloween 6) (1998,  R)
7
Halloween 4: The Return of Michael Myers (1988,  R)
8
Eddie and the Cruisers II: Eddie Lives! (1989,  PG-13)
9
Eddie and the Cruisers (1983,  PG)
10
Norbit (2007,  PG-13)
11
Ghost Rider (2007,  PG-13)
12
WWE - Eve of Destruction (,  Unrated)
13
WWE: The Rise & Fall of ECW (,  Unrated)
14
Hell of the Living Dead (Virus) (,  Unrated)
15
Back Door to Hell (1964,  R)
16
From Hell (2001,  R)
17
Hell House (2002,  Unrated)
18
Hell Night (1981,  R)
19
The Walls of Hell (1964,  Unrated)
20
Paura nella cittą dei morti viventi (City Of The Living Dead) (The Gates of Hell) (1980,  R)
21
Wishmaster 3 - Beyond the Gates of Hell (2001,  R)
22
When Hell Freezes Over, I'll Skate (1979,  Unrated)
23
The Haunting of Hell House (The Ghostly Rental) (1999,  R)
24
Hell of the Living Dead (Virus)(Zombie Creeping Flesh)(Zombie Inferno)(Night of the Zombies) (1981,  Unrated)
25
House of the Dead 2: Dead Aim (All Guts No Glory) (2006,  R)
26
Night of the Living Dead 3D (2006,  R)
27
Return of the Living Dead 5: Rave to the Grave (2005,  R)
28
Return of the Living Dead: Necropolis (2005,  R)
29
Screaming Dead (2003,  R)
30
Dead Babies (2000,  R)
31
Prison of the Dead (2002,  R)
32
Phantasm III: Lord of the Dead (1994,  R)
33
The Dead (1987,  PG)
34
Night of the Living Dead (1968,  Unrated)
35
Dead Clowns (2007,  R)
36
The Unburied Dead (2004,  Unrated)
37
Dead Men Don't Wear Plaid (1982,  PG)
38
Space Jam (1996,  PG)
39
Monster Man (,  R)
40
Godzilla Vs. Monster Zero (1970,  G)
41
Godzilla and Other Movie Monsters (1998,  Unrated)
42
Monster Island (2004,  Unrated)
43
Godzilla (1998,  PG-13)
44
Gojira VS Supesugojira (Godzilla vs. Space Godzilla) (1994,  Unrated)
45
Gojira (Godzilla 1985: The Legend Is Reborn) (1985,  PG)
46
Godzilla Vs. Biollante (1989,  PG)
47
Godzilla: Final Wars (2004,  PG)
48
Godzilla Vs. Destroyah (1999,  R)
49
Godzilla 2000 (2000,  PG)
50
Godzilla - Tokyo S.O.S. (,  PG)
51
Godzilla Vs Mechagodzilla II (1999,  PG)
52
King Kong vs. Godzilla (1963,  Unrated)
53
Godzilla vs. Megaguirus (2000,  Unrated)
54
Godzilla Against Mechagodzilla (2002,  Unrated)
55
Godzilla Vs Gigan 1972 (1977,  PG)
56
Godzilla Vs Mechagodzilla 1974 (1974,  G)
57
Godzilla vs. Mothra (Mosura tai Gojira) (1964,  Unrated)
58
Godzilla, King of the Monsters! (1956,  Unrated)
59
Godzilla and Mothra: The Battle for Earth (Gojira tai Mosura) (1992,  Unrated)
60
Godzilla vs. Megalon (1973,  G)
61
Godzilla, Mothra and King Ghidorah - Giant Monsters All-Out Attack (2003,  Unrated)
62
Godzilla vs. King Ghidorah (Gojira tai Kingu Gidorā) (2003,  Unrated)
63
A Nightmare on Elm Street (1984,  R)
64
Wes Craven's New Nightmare (1994,  R)
65
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master (1988,  R)
66
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors (1987,  R)
67
Freddy's Dead - The Final Nightmare (1991,  R)
68
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child (1989,  R)
69
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge (1985,  R)
70
Nightmare Alley (1947,  Unrated)
71
Howling IV: The Original Nightmare (1988,  R)
72
Demons 2 - The Nightmare Returns (1987,  Unrated)
73
The Pumpkin Karver (2006,  R)
74
The Monday Night War: WWE Raw vs. WCW Nitro (2004,  Unrated)
75
WCW Superstar Series: Hollywood Hogan - Why I Rule the World (1999,  Unrated)
76
WCW Superstar Series: Goldberg - Who's Next? (1999,  Unrated)
77
WCW/NWO Superstar Series: Diamond Dallas Page - Feel the Bang! (,  PG)
78
ECW Barely Legal (1997,  Unrated)
79
ECW: Deep Impact (2001,  Unrated)
80
WWF Judgment Day (2000,  Unrated)
81
WWF Summerslam (,  Unrated)
82
Before They Were WWF Superstars (,  Unrated)
83
WWF in Your House 2 (1995,  Unrated)
84
WWF King of the Ring (,  Unrated)
85
WWF in Your House 8: Beware of Dog (1996,  Unrated)
86
WWF in Your House 6 (1996,  Unrated)
87
Blood Night (Blood Night: The Legend of Mary Hatchet) (2008,  Unrated)
88
Poultrygeist: Night of the Chicken Dead (2009,  Unrated)
89
Cheech and Chong's Still Smokin' (1983,  R)
90
Cheech & Chong's Next Movie (1980,  R)
91
Cheech and Chong's Nice Dreams (1981,  R)
92
Cheech and Chong's The Corsican Brothers (1984,  PG)
93
Cheech and Chong - Things Are Tough All Over (1982,  R)
94
Cheech & Chong's Still Smokin (,  Unrated)
95
Ghostbusters 2 (1989,  PG)
96
Born in East L.A. (1987,  R)
97
3 Ninjas - High Noon on Mega Mountain (1998,  PG)
98
Muppets From Space (1999,  G)
99
Spy Hard (1996,  PG-13)
100
Suburban Commando (1991,  PG)
101
No Holds Barred (1989,  PG-13)
102
Robot Chicken: Star Wars (2007,  Unrated)
103
Thunder in Paradise (1993,  PG)
104
Thunder in Paradise II (1994,  PG)
105
The Undertaker and His Pals (1967,  R)
106
Killjoy (2000,  R)
107
Killjoy 2 (2002,  R)
108
Necrophagia: Nightmare Scenarios (2004,  Unrated)
109
The Return of Swamp Thing (1989,  PG-13)
110
Crocodile 2: Death Swamp (2001,  R)
111
Kermit's Swamp Years (2002,  Unrated)
112
Swamp Zombies (2005,  Unrated)
113
Curse of the Swamp Creature (1966,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments