My Favorite Movies


  whatwouldthecaptaind's Rating My Rating
1
Garden State (2004,  R)
2
Little Miss Sunshine (2006,  R)
3
The Royal Tenenbaums (2001,  R)
4
A Room for Romeo Brass (2000,  R)
5
Swingers (1996,  R)
6
Eagle vs. Shark (2007,  R)
7
Dead Man's Shoes (2006,  Unrated)
8
Punch-Drunk Love (2002,  R)
9
Nick and Norah's Infinite Playlist (2008,  PG-13)
10
High Fidelity (2000,  R)
11
Almost Famous (2000,  R)
12
La Science des Rêves (The Science of Sleep) (2006,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments