Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  whereisyourboy2nite's Rating My Rating
1
Knocked Up (2007,  R)
Knocked Up 4.5 Stars
Funny shit
Click to Rate
2
The Ringer (2005,  PG-13)
The Ringer 5.0 Stars
This was funny.One of my many fav sayings from this movie was-if u wanna piss ur time away why dont you move your desk into the urinal.Classic
Click to Rate
3
Titanic (1997,  PG-13)
Click to Rate
4
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
Click to Rate
5
House of Wax (2005) (2005,  R)
House of Wax (2005) 4.0 Stars
Wasnt all that scary..just plain weird.But i liked it.
Click to Rate
6
100 Girls (2000,  R)
100 Girls 3.5 Stars
It was alright..Kinda dodgy at times.Had Katherine Heigl in it (greys anatomy) who played a lesbien!?!
Click to Rate
7
Sleepy Hollow (1999,  R)
Click to Rate
8
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)
Click to Rate
9
Freaky Friday (2003,  PG)
Click to Rate
10
Finding Neverland (2004,  PG)
Click to Rate
11
The Pink Panther (2006,  PG)
Click to Rate
12
Mean Girls (2004,  PG-13)
Click to Rate
13
Ace Ventura: Pet Detective (1994,  PG-13)
Click to Rate
14
27 Dresses (2007,  PG-13)
Click to Rate
15
Austin Powers in Goldmember (2002,  PG-13)
Click to Rate
16
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Click to Rate
17
Bridge to Terabithia (2007,  PG)
Bridge to Terabithia 4.5 Stars
really sad
Click to Rate
18
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Click to Rate
19
Austin Powers - International Man of Mystery (1997,  PG-13)
Click to Rate
20
Finding Nemo (2003,  G)
Click to Rate
21
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Click to Rate
22
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
Click to Rate
23
High School Musical (2006,  Unrated)
Click to Rate
24
Jackass - The Movie (2002,  R)
Click to Rate
25
Poseidon (2006,  PG-13)
Poseidon 3.5 Stars
I dint know what to say..Real depressing lol so many dead people it freaked me out.Maybe a Titanic wannabe?!>
Click to Rate
26
Zyzzyx Rd. (2006,  Unrated)
Click to Rate
27
Caffeine (2007,  R)
Click to Rate
28
Wuthering Heights (2003,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments