My Favorite Movies


  Whitewarriorfightingevil's Rating My Rating
1
Aliens (1986,  R)
Aliens 5.0 Stars
firepower you got it ripley
Click to Rate
2
Die Hard (1988,  R)
Click to Rate
3
Die Hard With a Vengeance (Die Hard 3) (1995,  R)
Click to Rate
4
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) (1990,  R)
Click to Rate
5
Romeo Must Die (2000,  R)
Click to Rate
6
Hard to Kill (1990,  R)
Click to Rate
7
The Hard Way (1991,  R)
Click to Rate
8
Hard Target (1993,  R)
Click to Rate
9
Get Rich or Die Tryin' (2005,  R)
Click to Rate
10
To Live and Die in L.A. (1985,  R)
Click to Rate
11
To Die For (1995,  R)
Click to Rate
12
Live and Let Die (1973,  PG)
Click to Rate
13
Die Another Day (2002,  PG-13)
Click to Rate
14
Hard Rain (1998,  R)
Click to Rate
15
Spy Hard (1996,  PG-13)
Click to Rate
16
The Lord of the Rings (1978) (1978,  PG)
Click to Rate
17
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
Click to Rate
18
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
Click to Rate
19
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
Click to Rate
20
The Postman Always Rings Twice (1981,  PG)
Click to Rate
21
Lord of War (2005,  R)
Click to Rate
22
Lord of Illusions (1995,  R)
Click to Rate
23
Lord of the Wu Tang (Kung Fu Master) (1993,  Unrated)
Click to Rate
24
Platoon (1986,  R)
Click to Rate
25
Hamburger Hill (1987,  R)
Click to Rate
26
Sugar Hill (1994,  R)
Click to Rate
27
Boot Hill (1969,  PG)
Click to Rate
28
Pit Stop (1967,  R)
Click to Rate
29
Last Man Standing (1996,  R)
Click to Rate
30
The Warriors (1979,  R)
The Warriors 5.0 Stars
come out to play warriors
Click to Rate
31
The Terminator (1984,  R)
Click to Rate
32
Terminator 2: Judgment Day (1991,  R)
Click to Rate
33
Terminator 3 - Rise of the Machines (2003,  R)
Click to Rate
34
Live Free or Die Hard (2007,  PG-13)
Click to Rate
35
Starship Troopers (1997,  R)
Click to Rate
36
Starship Troopers 2 - Hero of the Federation (2004,  R)
Click to Rate
37
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005,  PG-13)
Click to Rate
38
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999,  PG)
Click to Rate
39
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002,  PG)
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 5.0 Stars
seen again and again and again
Click to Rate
40
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977,  PG)
Click to Rate
41
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983,  PG)
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 5.0 Stars
the dogs
Click to Rate
42
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
Click to Rate
43
Once Upon a Crime (1991,  PG)
Click to Rate
44
Once Upon a Time in Mexico (2003,  R)
Click to Rate
45
Once Upon a Time in America (1984,  R)
Click to Rate
46
Them! (1954,  Unrated)
Click to Rate
47
Fort Apache (1948,  Unrated)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments