My Favorite Movies
| WhitneyMarie's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
|
| 2 |
National Treasure (2004, PG) |
|
|
| 3 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
|
| 4 |
Mulan (1998, G) |
|
|
| 5 |
Dirty Dancing - Havana Nights (2004, PG-13) |
|
|
| 6 |
Sleepy Hollow (1999, R) |
|
|
| 7 |
Big Daddy (1999, PG-13) |
|
|
| 8 |
The Waterboy (1998, PG-13) |
|
|
| 9 |
Little Nicky (2000, PG-13) |
|
|
| 10 |
Click (2006, PG-13) |
|
|
| 11 |
The Longest Yard (2005, PG-13) |
|
|
| 12 |
50 First Dates (2004, PG-13) |
|
|
| 13 |
The Wedding Singer (1997, PG-13) |
|
|
| 14 |
Mr. Deeds (2002, PG-13) |
|
|
| 15 |
Happy Gilmore (1996, PG-13) |
|
|
| 16 |
The Princess Diaries (2001, G) |
|
|
| 17 |
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement (2000, G) |
|
|
| 18 |
A Little Princess (1995, G) |
|
|
| 19 |
The Princess Bride (1987, PG) |
|
|
| 20 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
|
| 21 |
What's Eating Gilbert Grape (1993, PG-13) |
|
|
| 22 |
Finding Neverland (2004, PG) |
|
|
| 23 |
Benny & Joon (1993, PG) |
|
|
| 24 |
Chocolat (2000, PG-13) |
|
|
| 25 |
The Guardian (2006, PG-13) |
|
|
| 26 |
Twilight (2008, PG-13) |
|


