Flixster
Sign Up
|
Login
No recent messages.
Loading...
Sending...
Sent!
Home
Movies
In Theaters
On Demand
On DVD
Trailers
Actors
Photos
News
Movies I Might Like
Rate Movies
Profile
My Profile
My Ratings
My Movies
My Actors
My Photos
My Videos
My Lists
Skins Gallery
Friends
My Friends
My Friends' Reviews
Find a User
Add Friends
My Conversations
Compatibility Test
People I May Know
Plan Movie Night
Community
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Forums
Flixster Wiki
Fun & Games
User Quizzes
Never-Ending Quiz
Personality Tests
Lists
Polls
Watch Now
Movies
TV
Videos
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Related Lists
DVDs I Should Buy.
by
Laurie
My Movies(comedy)
by
Ian
All Time Faves
by
Carita
Best Comedies...In No Particular Order
by
Heather
2008: Movies Watched
by
Andrew
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
Michael
whodat63tx's Rating
My Rating
1
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby
(2006, PG-13)
2
Shogun Assassin
(1980, R)
3
Black Rain
(1989, R)
4
The Wackiest Ship in the Army
(1960, Unrated)
5
American Ninja 5
(1993, PG)
6
Peter Pan
(1953, G)
7
Blackballed: The Bobby Dukes Story
(2006, Unrated)
8
Fast Food Nation
(2006, R)
9
The Navy vs. the Night Monsters (The Night Crawlers)
(1966, Unrated)
10
Death Wish V: The Face of Death
(1993, R)
11
Death of a President
(2006, R)
12
Jonestown: The Life and Death of Peoples Temple
(2006, Unrated)
13
The Blood of My Brother: A Story of Death in Iraq
(2005, Unrated)
14
18 Fingers of Death
(2006, Unrated)
15
Death Wish 3
(1985, R)
16
Death Wish 2
(1982, R)
17
Death Race 2000
(1975, R)
18
Kiss of Death
(1947, Unrated)
19
Death Becomes Her
(1992, PG-13)
20
Love Me, Love My Money
(, Unrated)
21
Garfield: A Tail of Two Kitties
(2006, PG)
22
Love Comes to the Executioner
(2006, R)
23
39 Pounds of Love
(2005, Unrated)
24
The Consequences of Love (Le Conseguenze dell'amore)
(2005, Unrated)
25
War in the Desert - The True Stories Behind the Gulf War 1991, the Six Day War 1967, and the Battle
(1980, Unrated)
26
Iraq for Sale: The War Profiteers
(2006, Unrated)
27
The War Tapes
(2006, Unrated)
28
Obsession: Radical Islam's War Against the West
(2006, Unrated)
29
The Dog Who Stopped the War (La Guerre des Tuques)
(1984, Unrated)
30
Voyna i Mir (War and Peace)
(1968, Unrated)
31
The War Game
(1965, Unrated)
32
Uncovered: The Whole Truth About the War In Iraq
(2003, R)
33
The Milagro Beanfield War
(1988, R)
34
The Dogs of War
(1980, R)
35
I Was a Male War Bride
(1949, Unrated)
36
War Photographer
(2001, Unrated)
37
War and Peace
(1956, PG)
38
Casualties of War
(1989, R)
39
The War at Home
(1996, R)
40
The Art of War
(2000, R)
41
The War Zone
(1999, R)
42
Gods of War
(1960, Unrated)
43
World War 1 in Color
(, Unrated)
44
Noam Chomsky - Distorted Morality: America's War on Terror?
(2002, Unrated)
45
H.G. Wells' The War of the Worlds
(, Unrated)
46
The Fog of War - Eleven Lessons from the Life of Robert S. McNamara
(2003, PG-13)
47
Hart's War
(2002, R)
48
Varian's War
(2000, Unrated)
49
A Merry War (Keep the Aspidistra Flying)
(1998, PG-13)
50
Lawnmower Man 2 - Jobe's War
(1995, PG-13)
51
Two Men Went to War
(2002, PG)
52
Left Behind - World at War
(2005, PG-13)
53
Christmas at Maxwell's
(2006, PG)
54
Joyeux Noël (Merry Christmas)
(2006, PG-13)
55
Will It Snow for Christmas?
(1997, Unrated)
56
Christmas Evil (You Better Watch Out)
(1980, R)
57
Christmas in the Clouds
(2005, PG)
58
A Boyfriend for Christmas
(2004, Unrated)
59
'Twas the Night Before Christmas
(1974, G)