Flixster
Sign Up
|
Login
No recent messages.
Loading...
Sending...
Sent!
Home
Movies
In Theaters
On Demand
On DVD
Trailers
Actors
Photos
News
Movies I Might Like
Rate Movies
Profile
My Profile
My Ratings
My Movies
My Actors
My Photos
My Videos
My Lists
Skins Gallery
Friends
My Friends
My Friends' Reviews
Find a User
Add Friends
My Conversations
Compatibility Test
People I May Know
Plan Movie Night
Community
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Forums
Flixster Wiki
Fun & Games
User Quizzes
Never-Ending Quiz
Personality Tests
Lists
Polls
Watch Now
Movies
TV
Videos
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Lists Created by Wilber
Action
Animation
Comedy
Horror and suspense
Sci-fi
View All Wilber's Lists
Related Lists
My Top 150 Movies
by
Kieran
Muito Bom
by
gabriel
Christian Favs
by
Logan
My DVD's
by
Benjamin
Steaming Piles of Crap
by
Zach
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
Wilber
Give list a short description
wilber5's Rating
My Rating
1
The Passion of the Christ
(2004, R)
2
Jackass - The Movie
(2002, R)
3
Jackass: Number Two
(2006, R)
4
Jackass 2.5
(2007, R)
5
V for Vendetta
(2006, R)
6
Underworld
(2003, R)
7
Underworld: Evolution
(2006, R)
8
Saw
(2004, R)
9
Saw II
(2005, R)
10
Saw III
(2006, R)
11
Saw IV
(2007, R)
12
Final Destination
(2000, R)
13
Final Destination 2
(2003, R)
14
Final Destination 3
(2006, R)
15
AVP - Alien Vs. Predator
(2004, PG-13)
16
Aliens vs. Predator: Requiem (AVP 2)
(2007, R)
17
Left Behind - The Movie
(2000, PG-13)
18
Left Behind II - Tribulation Force
(2002, PG-13)
19
Scary Movie
(2000, R)
20
Scary Movie 2
(2001, R)
21
Scary Movie 3
(2003, PG-13)
22
Scary Movie 4
(2006, PG-13)
23
The Exorcist
(1973, R)
24
Exorcist II - The Heretic
(1977, R)
25
The Exorcist III
(1990, R)
26
Exorcist - The Beginning
(2004, R)
27
Transformers
(2007, PG-13)
28
Bruce Almighty
(2003, PG-13)
29
Mr. Bean's Holiday
(2007, G)
30
I Am Legend
(2007, PG-13)
31
R.V. (RV)
(2006, PG)
32
White Chicks
(2004, PG-13)
33
War of the Worlds
(2005, PG-13)
34
Lara Croft - Tomb Raider
(2001, PG-13)
35
Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life
(2003, PG-13)
36
The Fifth Element
(1997, PG-13)
37
The Man
(2005, PG-13)
38
The Fast and the Furious
(2003, PG-13)
39
2 Fast 2 Furious
(2003, PG-13)
40
The Fast and the Furious: Tokyo Drift
(2006, PG-13)
41
The Matrix
(1999, R)
42
The Matrix Reloaded
(2003, R)
43
The Matrix Revolutions
(2003, R)
44
South Park: Bigger, Longer and Uncut
(1999, R)
45
Resident Evil
(2002, R)
46
Resident Evil - Apocalypse
(2004, R)
47
Resident Evil: Extinction
(2007, R)
48
X-Men
(2000, PG-13)
49
X2
(2003, PG-13)
50
X-Men: The Last Stand
(2006, PG-13)
51
XXX
(2002, PG-13)
52
XXX: State of the Union (XXX: The Next Level)
(2005, PG-13)
53
The Mask
(1994, PG-13)
<