My Favorite Movies
| willow86's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
The Sound of Music (1965, G) |
|
|
| 2 |
The Nightmare Before Christmas (The Nightmare Before Christmas in Disney Digital 3-D) (1993, PG) |
|
|
| 3 |
Serenity (2005, PG-13) |
|
|
| 4 |
The Phantom of the Opera (2004, PG-13) |
|
|
| 5 |
Moulin Rouge! (2001, PG-13) |
|
|
| 6 |
Garden State (2004, R) |
|
|
| 7 |
My Fair Lady (1964, G) |
|
|
| 8 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004, R) |
|
|
| 9 |
Grease (1978, PG) |
|
|
| 10 |
Beauty and the Beast (1991, G) |
|
|
| 11 |
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001, R) |
|
|
| 12 |
Donnie Darko (2001, R) |
|
|
| 13 |
Edward Scissorhands (1990, PG-13) |
|
|
| 14 |
Finding Nemo (2003, G) |
|


