My Favorite Movies


  WillyMarvinSrquotTHE's Rating My Rating
1
Top Gun (1986,  PG)
2
Heartbreak Ridge (1986,  R)
3
Navy Seals (1990,  R)
4
The Finest Hour (1991,  R)
5
Silver Strand (1995,  R)
6
Hoodlum (1997,  R)
7
Dale (2007,  Unrated)
8
Stroker Ace (1983,  PG)
9
Rain Man (1988,  R)
10
We Are Marshall (2006,  PG)
11
Rudy (1993,  PG)
12
Friday Night Lights (2004,  PG-13)
13
Deuces Wild (2002,  R)
14
Black Hawk Down (2001,  R)
15
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
16
The Godfather (1972,  R)
17
The Godfather, Part II (1974,  R)
18
The Godfather, Part III (1990,  R)
19
Blood In, Blood Out (Bound by Honor) (1993,  R)
20
My Cousin Vinny (1992,  R)
21
Anger Management (2003,  PG-13)
22
Pearl Harbor (2001,  PG-13)
23
Sands of Iwo Jima (1949,  Unrated)
24
Enter the Dragon (1973,  R)
25
Jing wu men (Fist of Fury) (The Chinese Connection) (1972,  R)
26
The Omen (1976,  R)
27
Damien: Omen II (1978,  R)
28
Omen III: The Final Conflict (1981,  R)
29
My Family (1995,  R)
30
Behind Enemy Lines (2001,  PG-13)
31
The Fast and the Furious (2001,  PG-13)
32
Troy (2004,  R)
33
300 (2007,  R)
34
Easy Rider (1969,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments